Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

 

Püsimeik

Püsimeik on kehakaunistamise viis, mille puhul kasutatakse tätoveerimisega sarnaseid tehnikaid ning selleks ettenähtud värve. Püsimeigi protseduuril viiakse värv nahka peenikese nõela abil. Püsimeigi protseduurid jagunevad nelja põhigruppi: kulmude püsimeik, silmade püsimeik, huulte püsimeik, esteetiline püsimeik (nt dekoratiivne sünnimärk).

Kuidas näeb välja püsimeigi protseduur?

Kuna tegemist on nahka läbistava toiminguga, siis on äärmiselt oluline järgida protseduuri teostamisel hügieeninõudeid. Kasutada tohib vaid puhtaid ning asjakohaselt töödeldud instrumente:

  • tööpinnad ja protseduuri käigus kasutatavad tarvikud peavad olema kaitstud saastumise eest;

  • ühekordsed tööriistad visatakse peale protseduuri teostamist selleks ettenähtud konteinerisse;

  • korduvkasutatavad instrumendid, mille kasutamisel tekib oht nahasekreedi ja vere edasikandmiseks, tuleb steriliseerida.

Sõltuvalt kliendi valutundlikkusest pakutakse protseduuri käigus tuimastust. Tuimasti on ravim ning igal ravimil on oma näidustused ja vastunäidustused. Ravimit võib kasutada ainult arsti ettekirjutusel ja tervishoiuteenuse osutaja järelevalve all.
 

Kui kaua võtab püsimeigi tegemine aega?

Püsimeigi protseduuri kestvus oleneb tehniku kogemustest ja töödeldavast nahapiirkonnast. Esmase protseduuri puhul tuleb arvestada 2 - 2,5 tunniga. Korduvprotseduuri puhul (korrektsioon) võib arvestada väiksema ajakuluga (1-1,5 tundi keskmiselt).

Tätoveerimise ja püsimeigi pigmentide teabeleht (PDF)

(teabelehe lugemiseks kliki pildil)

Protseduurijärgne hooldamine
Peale protseduuri teostamist soovitatakse töödelda pigmenteeritud ala (tekkinud koorikut) nahainfektsioonide või nahavigastuse desinfektsiooniks ettenähtud ainega. Sobiva toote valikul  konsulteerige arsti või apteekriga.
Kuu aja jooksul peab tehakse reeglina korrektsioon. Lõplik tulemus saavutatakse keskmiselt kahe kuu jooksul.

Kas ma vajan kordusprotseduuri?
Värvipigment jaotub nahas ebaühtlaselt ning selle epidermisesse fikseerumise protsess on igaühel erinev. Seetõttu soovitatakse ühe kuu jooksul pärast esimest protseduuri teha kordusprotseduur (korrektsioon). Korrektsiooni vajadus ja sagedus sõltub kliendi nahatüübist. Rasuse naha korral tuleb valmis olla selleks, et  vajalikuks võib osutuda  rohkem kui üks korrektsiooniprotseduur.

Kui kaua püsimeik püsib?
Püsimeik võib püsida mitu aastat  sõltuvalt naha eripärast, valitud värvist ning värvipigmendi kontsentratsioonist.

 

 

Soovitused tarbijale

 

Veendu kaunistuse vajalikkuses!

Kauni tulemuse ootuses ei osata tihti arvestada pikemaajaliste reaktsioonide või kõrvalnähtudega. Püsivast jumestusest vabanemine võib olla raske ja tülikas. Kui on kindel plaan lasta teha endale püsimeik, siis pöördu asjatundja poole.

Enne protseduuri teostamist küsi teenuse osutajalt informatsiooni protseduuri kohta ja järgneva koduse hoolduse kohta. Protseduuri teostaja peaks klienti teavitama võimalikest vastunäidustustest ning andma soovitusi taastusperioodiks.

Uuri, kuidas ilusalongis järgitakse hügieeninõudeid. Veendu, et protseduur toimub puhta ning asjakohaselt töödeldud instrumendiga.
Parima tulemuse saavutamiseks soovitatakse kaks nädalat enne protseduuri koorida kulmude piirkonna nahka koorimiskreemiga. Enne huulte püsimeigi tegemist soovitatakse teha 6-päevane herpesviiruse vastane profülaktiline kuur.

 

Enne protseduuri ei soovitata:


❖ teha kulmukarvade kitkumist ja vahaga eemaldamist, värvida kulmukarvu püsivärviga (õige tooni tagamiseks on oluline näha inimese enda kulmude värvi);

❖ tarbida kohvi, alkoholi ega kasutada verd vedeldavaid ravimeid;

❖ enne protseduurile minekut teha jõulist trenni;

❖ külastada solaariumi või päevitamist päikese käes (liigse nahaärrituse vältimiseks);

❖ esimesel päeval peale protseduuri teha töödeldud ala märjaks (edaspidi tuleb vältida koorikute aurutamist ja leotamist);

❖ enneaegselt eemaldada koorikut;

❖ kasutada dekoratiivkosmeetikat piirkonnas, kus on teostatud püsimeigi protseduur ja moodustunud koorik.

Pärast protseduuri teostamist soovitatakse hoiduda:


❖ solaariumi külastamisest, otsesest päiksevalgusest;

❖ sauna, SPA, basseini külastusest;

❖ pigmenteeritud tsooni liigsest alajahenemisest;

❖ piilingust;

❖ keemilisel alusel kosmeetikast;

❖ protseduuri teostatud koha kuiva naha eemaldamisest;

❖ aktiivsest spordist;

❖ vältida tuleks teiste inimeste kehavedelike sattumist töödeldud kohale kuni selle täieliku paranemiseni.

 

*Materjali koostamisel on kasutatud iluteenindaja Merilin Markov-Valmi jagatud materjale ning kogemusi.