Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Uus multifilm: Jänku-Juss õpib mürgistustest hoiduma

Terviseameti mürgistusteabekeskuse ja lastekas.ee koostöös on valminud õpetliku sisuga multifilm ”Jänku-Juss õpib mürgistustest hoiduma!”.

Seekordses loos keskendutakse erinevatele ravimitest ja kemikaalidest tingitud ohtudele inimeste kodudes. Jänku-Jussi abiga õpivad lapsed ohte märkama ning neid ära hoidma, Jussile jagavad häid nõuandeid mürgistusinfoliini töötajad Mare ja Raido.

Mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662 helistajate arv pidevalt kasvanud - 2011 aastal võrreldes 2010. aastaga on kasv olnud ligi 230%. Infoliinile helistavad tavakodanike kõrval ka tervishoiutöötajad erakorralise meditsiini osakondadest, kiirabist ja perearstikeskustest.  Enamus kõnedest puudutavad just laste ja noorukite mürgistusjuhtumeid, mis on valdavalt seotud kuni 6-aastaste lastega toimunud õnnetustega. Peamisteks pöördumiste põhjusteks on 2011.aastal olnud ravimid (29%) ja kemikaalid (29%), hooajaliselt ka seened, taimed ja marjad ning erinevad loomade- ja taimehaiguste tõrjevahendid.

Mürgistusinfoliinil töötavad kuus rahvusvahelise mürgistusteabekoolituse läbinud ja pikaaegse erakorralise meditsiini ning anesteesia- ja intensiivravi töökogemusega arsti ja õde. Helistajaid nõustatakse ööpäeva ringselt esmaspäeva varahommikust kuni laupäeva hommikuni. 

Infotelefonil 16662 vastatakse erinevatele mürgistusi puudutavatele küsimustele, helistamine on anonüümne ning kõnedele kehtivad tavatariifid. 

Vaata lisainfot:

Multifilm: "Jänku-Juss õpib mürgistustest hoiduma"
www.16662.ee 
Lastekas.ee veebileht