Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülevaade nakkushaigustest: Möödunud nädalal kasvas laste haigestumine

Ülemiste hingamisteede ägedate respiratoorsete nakkuste, sealhulgas COVID-19sse ja grippi haigestumine püsib stabiilsena, haigestumuse intensiivsus on madal ning jääb ulatuselt alla eelnevate aastate novembrikuule. Grippi haigestunute arv suureneb järk-järgult, kuid seni ei ole täheldatud gripiviiruse püsivat levikut.

COVID-19 haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks. Seitsme nädala pikkune langustrend on peatunud. Suurim risk raske haiguse tekkeks on üle 65-aastastel inimestel.

Nakkushaigused levivad kõige enam laste hulgas

46. nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3002 inimest, neist 41% olid lapsed. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 219,8. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei olnud. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5-aastased lapsed.

Sentinelseire andmete põhjal osutus gripilaadsete viiruste suhtes positiivseks 50% analüüsitud proovidest. Peamisteks haigestumise põhjustajateks olid rinoviirused (27,3%) ja paragripiviirused (9,1%). Gripi-, SARS-CoV-2- ja adenoviiruste osakaal moodustasid võrdselt 4,5%.

Ülemiste hingamisteede ägedate respiratoorsete nakkuste haigestumine püsib stabiilsena ja on ulatuselt madalam kui eelnevatel aastatel novembrikuus.

Esmakordselt selle hooaja jooksul tuvastati gripi- ja COVID-19 tekitajad ka sentinelseire käigus, mis viitab, et nende nakkuste levik võib lähinädalatel intensiivistuda.

Laboratoorselt kinnitati 17 gripiviirust, neist 15 olid A- ja 2 B-gripiviirused. Grippi haigestunute arv suureneb järk-järgult, kuid seni ei ole täheldatud gripiviiruse püsivat levikut.

TEHIKu andmetel on hooaja algusest gripi tõttu haiglaravil vajanud 4 patsienti.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on gripi aktiivsus Euroopa Liidus jätkuvalt madalal hooajalisel tasemel.

Selle hooaja jooksul on registreeritud 14 RS-viirusega seotud haigusjuhtu, millest seitse olid registreeritud põhihaigusena. Ükski patsient hospitaliseerimist ei vajanud.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse ( ECDC) hinnangu järgi püsib RS-viirusega seotud üldine levik EL/EMP riikides madalal tasemel ning on madalam kui viimase kolme hooaja jooksul täheldatud.

Ülevaade COVID-19 levikust 18.11.2024 seisuga

46. nädalal on seitsme nädala pikkune langustrend peatunud, enamikes vanuserühmades püsis haigestumus stabiilsena. Nädala jooksul lisandus 782 haigusjuhtu. Märkimisväärset haigestumuse kasvu täheldati vanuserühmades 5–9 aastat ja 10–14 aastat, kus see suurenes vastavalt 80% ja 62,5%.

Haiglate andmetel hospitaliseeriti raske kuluga COVID-19 haiguse tõttu 30 patsienti. 24 patsienti ehk 80% olid üle 60-aastased. Raske COVID-19 tõttu hospitaliseeritute arv suurenes 36,4% võrra.

Vaata nakkushaiguste detailsemat ülevaadet siit (PDF).

Veel uudiseid samal teemal

03.12.2024

Panusta teadustöösse: Tartu Ülikool kutsub osalema viirushaiguste uuringus

Tartu Ülikool kutsub osalema viirushaiguste uuringus, mille eesmärk on koguda väärtuslikku teavet hingamisteede nakkushaiguste leviku kohta.

22.11.2024

Poisid võtsid HPV vaktsiini väga hästi vastu: kaitse on saanud üle 22 tuhande noormehe

Selle aasta alguses sai hoo sisse poiste vaktsineerimine HPV vastu, mis aitab veelgi vähendada ohtlike vähitüüpide levikut Eestis. Kui teie peres kasvab 12-18aastane noor ja ta ei ole veel vaktsineeritud, võib pöörduda kooli tervishoiutöötaja poole, sest tasuta vaktsiini veel jagub!