Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine 3. nädalal

Haigestumuse suuremat kasvu täheldati Narvas, Põlvamaal, Jõgevamaal ja Pärnumaal, teistes maakondades oli haigestumise tõus väiksem. Tallinnas, Harjumaal; Läänemaal, Saaremaal ja Valgamaal aga haigestumus hoopis vähenes.  

Haigestumus 100 000 elaniku  kohta oli 245 (2.nädalal- 243).

Gripp ja gripisarnased haigused

Haigestumine gripisarnastesse nakkustesse püsib eelneva nädalaga võrreldes samal tasemel. Sentinel süsteemi andmetel võib hinnata gripi haigestumise intensiivsust keskmiseks ja levikut laialdaseks. Grippi diagnoositi kõikides maakondades, v.a Saaremaa ja Hiiumaa. 

Viroloogiliste uuringute põhjal saab öelda, et Eestis ringlesid üheaegselt mitmed respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavad viirused, kuid uue gripi A/H1N1 osakaal on vähenenud 29 protsendini (nädal varem 42%).

Pooltel juhtudest oli haigestumine seotud muude  respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, mille hulgas domineeris paragripiviirus.  

Uus gripp

Hooaja algusest on Tervisekaitseinspektsiooni nakkushaiguste laboris uuritud 2029 proovi uue gripi tekitaja suhtes. Positiivse kinnituse on saanud 841 uue gripi A(H1N1) proovi.

Kolmanda nädala jooksul on saanud positiivse kinnituse 31 A gripi proovi, neist uuele gripile 20 (28,6%).

Nädala sees registreeriti üks uue gripi surmajuht. Suri 69-aastane naine, kes oli haiglaravil kroonilise haiguse poolt põhjustatud komplikatsioonide tõttu.

Kokku on surnud 16 inimest, neist kaheksa inimest olid vanuses 65-aastat ja enam, vanuses 30-65 olid kuus inimest, kahel juhul tuli kinnitada laste surm, vanuses 13 ja 14 aastat. Surnutest 11 on olnud mehed ja viis naised

Lahanguproove on uuritud uuele gripile 31-l korral, neist 13 on olnud positiivsed.

Haigestumine Euroopas 

Euroopa gripiseire võrgustiku andmetel on haigestumuse intensiivsus keskmine Albaanias, Bulgaarias, Poolas, Rumeenias, Valgevenemaal, Venemaal, Türgis, Moldovas ja Maltas. Mujal hinnatakse haigestumise intensiivsust madalaks.

Haigestumise vähest tõusu on täheldatud 8 riigis, 10-s püsib haigestumine stabiilsel tasemel ning ülejäänud Euroopa riigid on teatanud haigestumuse tempo langusest.  

Vanusrühmade järgi on kõikjal enam haigestunud  kuni 15-aastased lapsed.  

Haigestumuse trendid Euroopas

Tõus

Stabiilne

Langus

Austria

Bulgaaria

Eesti

Albaania

Belgia

Kreeka

Leedu

Hispaania

Portugal

Rumeenia

 Iirimaa

Prantsusmaa

Slovakkia

Inglismaa

Põhja Iirimaa

Valgevenemaa

Madalmaad

  Saksamaa

Venemaa

Norra 

Sloveenia

Ukraina

Rootsi

Suurbritaania

Soome

Tšehhi Vabariik

Taani

Šveits

Šotimaa

Ungari