Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused oktoobri viimasel nädalal

Eelneva nädalaga võrreldes suurenes haigestunute arv kaheksa protsendi võrra, kuid üldiselt püsib haigestumine endiselt madalal tasemel.  Nakatunute hulga osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestuvad enim kuni 4 aastased lapsed.

Gripihooaja algusest alates on laboratoorse kinnituse saanud 71 proovi, neist enamus on olnud paragripi ja RS-viirused (41 ja 31 protsenti) ülejäänu moodustasid adeno- ja A-gripiviirused (14% ja 10%) ning üksikutel juhtudel esines ka metapneumoviirust ja B-grippi (3% ja 1%).

Möödunud, 43.nädalal, RS viiruste osakaal tõusis (52,4%) ja paragripiviiruste osakaal veidi langes (42,9%). Gripidiagnoos on saanud laboratoorse kinnituse ühel korral Tartu Ülikooli Kliinikumis, viirust ei subtüpeeritud. Sentinel proovidest gripiviirust ei leitud.

Haigestumine Euroopas

Euroopas jäi grippi haigestumine samuti madalale tasemele. Üksikud gripijuhud registreeriti möödunud nädalal Aserbaidžaanis, Eestis, Küprosel, Israelis, Prantsusmaal, Poolas, Suurbritannias Ukrainas, Venemaal ja Valgevenemaal.

Alates 40.nädalast kuni tänaseni on 65-st WHO Euroopa regioonis kinnitatud gripiviirusest 38 olnud A gripiviirused ja 27 B-gripiviirused. Kõikidest A-gripiviirustest  üheksal juhul oli tegemist gripiviirusega A H1N1(2009), üks oli hooajaline gripiviirus H1N1 ja 13 A-gripiviirust H3N2. Gripiviirus jäi subtüpeerimata 15-l korral.