Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 9. nädalal

Haigestumus 100 000 elaniku  kohta oli 229 (8.nädalal- 238). Grippi haigestunute arv vähenes samal ajal 20 protsenti. Haigestunute seas on jätkuvalt enim kuni 5-aasta vanused lapsed,  kuid nendegi hulgas hakkab haigestumine langema.  

Viroloogiliste uuringute põhjal saab öelda, et Eestis ringles üheaegselt mitmeid respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavaid viiruseid. Gripiviiruste osakaal on tunduvalt vähenenud, samas oluliselt kasvas respiratoor-süntsütiaalse (RS) viiruse osakaal.  

Üheksandal nädalal sai positiivse kinnituse kolm A gripi proovi, neist kaks olid H1N1 ja 1 B gripp. Gripihooaja algusest on Terviseameti nakkushaiguste laboris uuritud 2499 proovi uue gripi tekitaja suhtes. Positiivse kinnituse on saanud 881 uue gripi A(H1N1) proovi. 

Vaatamata sellele, et haigestumine üheksandal nädalal oli valdavalt seotud muude respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, ei saa gripihooaega veel lõppenuks kuulutada.  

Möödunud nädalal lisandus üks uue gripi surmajuht, suri 53 aastane meesterahvas, kes kuulus riskirühma. Kokku on surnud 21 inimest, neist vanusrühmas 65+ -10 inimest, vanuses 28 - 65 -  kaheksa inimest ja kolm last (vanuses 3, 13 ja 14 a.).

Lahanguproove on uuritud uuele gripile 44-l korral, neist 17 on olnud positiivsed, neljal juhul  diagnoositi gripp haige eluajal. 

Kuna gripiviiruse poolt põhjustatud hingamisteede haigusi on ainult sümptomite põhjal raske teistest respiratoorsetest haigustest eristada, siis palume arstidel mitte kaotada valvsust ja pöörata tähelepanu uue gripiga seotud haigestumisele ning jätkuvalt soovitame gripivastast vaktsineerimist.

7. märtsi seisuga on end uue gripi vastu vaktsineerinud esimese annusega 33 605 inimest, koos teise annusega on vaktsineeritud 49 892 inimest.   

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseire võrgustiku andmetel oli haigestumuse intensiivsus madal kõikides riikides . Viis riiki: Bulgaaria, Hispaania, Põhja-Iirimaa, Rumeenia ja Rootsi andsid teada, et gripiga seotud haigusjuhud neil puudusid. A/H1N1 -gripi osakaal vähenes ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgas kuni 5 %-ni.