Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 8. nädalal

Sentinelsüsteemi andmetel püsib gripi haigestumuse intensiivsus Eestis endiselt keskmisel tasemel, haigestumise geograafiline levik on laialdane.

Haigestumine vähenes kõikides vanusrühmades, kõige suurem vähenemine oli kuni 5- aastaste laste hulgas. 

Grippi haigestumus vanusrühmade järgi 

Viiruste etioloogia
Kaheksandal nädalal muutus ringlevate viiruste etioloogiline struktuur. A gripiviiruste osakaal vähenes 45 protsendi võrra (39%) ega domineeri enam ringlevate viiruste hulgas. Möödunud nädalal kahekordistus B gripi ja paragripiviiruse osakaal vastavalt 12 ja 28%, RS-viiruste osakaal eelmise nädalaga võrreldes ei muutunud.

Muudatused etioloogilisest struktuuris 

Kuigi üldine haigestunute hulk langes, oli 50-protsenti haigestumistest tingitud jätkuvalt gripiviirustest.

Laboratoorse kinnituse sai kaheksandal nädalal 39 A gripi ja 5 B gripi juhtu. Täiendavalt läbiviidud A gripiviiruse alatüüpeerimine näitas, et positiivse kinnituse saanud A gripiviirustest 20 olid (H1N1) 2009.

Gripihooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 798 A gripiviirust, neist 533 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 95 B gripiviirust.

Haigestumine Euroopas 7.nädala seisuga
Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus kõrge Luksemburgis, Kreekas, Leedus, Itaalias, Rumeenias ja Rootsis. Madalaks hindavad haigestumust Küpros, Norra, Malta, Portugal ja Suurbritannia.  Ülejäänud riigid hindavad haigestumuse intensiivsust keskmiseks.