Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 8. nädalal

Haigestumus 100 000 elaniku  kohta oli 247,8 (7.nädalal- 264,2). Grippi haigestunute arv vähenes eelneva nädalaga võrreldes 41 protsenti.  

Haigestunute seas on enim kuni 5-aastaseid lapsi, haigestumine väikelaste hulgas on kolmel järjestikusel nädalal pidevalt kasvanud. 

Viroloogiliste uuringute põhjal võib öelda, et Eestis ringlesid üheaegselt mitmed respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavad viirused. Gripiviiruste osakaal on tunduvalt vähenenud, kuid oluliselt kasvas respiratoor-süntsütiaalse (RS) viiruse osakaal.  

Uus gripp

Kaheksandal nädalal sai positiivse kinnituse üks A gripi proov. Hooaja algusest on Terviseameti nakkushaiguste laboris uuritud 2621 proovi uue gripi tekitaja suhtes. Positiivse kinnituse on saanud 881 uue gripi A(H1N1) proovi. 

Vaatamata sellele, et haigestumine oli eelmisel nädalal valdavalt seotud muude respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, ei sa gripihooaega veel lõppenuks lugeda, sest kaheksandal nädalal lisandus kaks uue gripi surmajuhtu. Surid 3-aastane tüdruk ja 28-aastane mees, kes mõlemad kuulusid riskirühma. 

Kokku on surnud 20 inimest, neist vanusrühmas 65+ kümme ja vanuses 28 – 65  seitse inimest ning kolm last (vanuses 3, 13 ja 14.a.). Lahanguproove on uuritud uuele gripile 41-l korral, neist 16 on olnud positiivsed, neljal juhul  diagnoositi gripp haige eluajal. 

Kuna gripiviiruse poolt põhjustatud hingamisteede haigusi on ainult sümptomite põhjal raske eristada teistest respiratoorsetest haigustest, palume arstidel olla jätkuvalt valvsad ja pöörata suurt tähelepanu uue gripiga seotud haigestumisele. Elanikele soovitame endiselt gripivastast vaktsineerimist. 

Haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseire võrgustiku andmetel on haigestumuse intensiivsus keskmine ainult Bulgaarias. Neli riiki: Norra, Sloveenia, Hispaania ja Rootsi andsid teada, et gripiga seotud haigestumisjuhud neil puuduvad.  Mujal hinnatakse haigestumise intensiivsust madalaks.

A/H1N1 -gripi osakaal vähenes ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgas neljale protsendile.