Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 7. nädalal

Sentinelsüsteemi andmetel püsib gripi haigestumuse intensiivsus Eestis endiselt keskmisel tasemel, haigestumise geograafiline levik on laialdane.

Vanusrühmade järgi haigestusid enam kuni 5 aastased lapsed,  nende hulgas kasvas haigestumus ligikaudu 20 protsenti. Koolilaste, täiskasvanute ja vanemaealiste hulgas haigestumine vähenes.

Grippi haigestumus vanusrühmade järgi

Viiruste etioloogia

Seitsmendal nädalal muutus ringlevate viiruste etioloogiline struktuur. Gripiviiruste osakaal hakkas vähenema, paragripi-, adeno- ja RS-viiruste osakaal aga tõusma.

 

Ringlevate viiruste etioloogiline struktuur

Muudatused etioloogilisest struktuuris

Laboratoorse kinnituse sai 71 A gripi ja 8 B gripi juhtu. Täiendavalt läbiviidud A gripiviiruse alatüüpeerimine näitas, et positiivse kinnituse saanud A gripiviirustest 36 olid (H1N1) 2009.

Gripihooaja algusest on laboratoorselt kinnitatud 759 A gripiviirust, neist 513 A(H1N1) 2009, 1 A(H3N2) ning 90 B gripiviirust. Domineerib A gripiviiruse alatüüp (H1N1) 2009 ehk pandeemiline gripiviirus.

Haigestumine Euroopas 6. nädala seisuga)

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel  on haigestumuse intensiivsus väga kõrge Luksemburgis; kõrge Kreekas, Leedus, Itaalias ja Ungaris. Madalaks hindavad haigestumust Küpros, Malta ja suurbritannia.  Ülejäänud riigid hindavad haigestumuse intensiivsust keskmiseks.