Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 7. nädalal

Haigestunute arv suurenes eelneva nädalaga võrreldes 15 protsenti, kuid haigestumise tõus ei olnud seotud gripiga. Grippi haigestunute arv vähenes 16 protsendi võrra. 

Sentinel süsteemi andmetele tuginedes  võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust madalaks. Üksikuid gripitaoliste kliiniliste piltidega haigestunuid on registreeritud Tallinnas ja Harjumaal, Ida- ja Lääne- Virumaal, Järva-, Pärnu-, Tartu-, Valga- ja Viljandimaal, kuid nende arv on eelneva nädalaga võrreldes tunduvalt vähenenud.

Viroloogiliste uuringute põhjal saab öelda, et Eestis ringlesid üheaegselt mitmeid respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavad viirused. A/H1N1 –gripiviiruse osakaal oli kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgas 5,7 protsenti, subtüpeerimata A-gripiviirust oli  viis protsenti .

90-l protsendil juhtudest oli haigestumine seotud muude  respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, mille hulgas esines enam RS-viirust (26%) ja  paragripiviirust (19%).

Uus gripp 

Seitsmendal nädalal sai positiivse kinnituse neli A gripi proovi, neist kaks uuele gripile . Gripihooaja algusest on Terviseameti nakkushaiguste laboris uuritud 2597 proovi uue gripi tekitaja suhtes. Positiivse kinnituse on saanud 879 uue gripi A(H1N1) proovi. 

Vaatamata grippi haigestumise vähenemisele, lisandus eelmisel nädalal  ka üks gripi surmajuht, suri 87 aastane meesterahvas.

Kokku on surnud 18 inimest, neist vanusrühmas 65+ -10, vanuses 30-65 - kuus inimest, ja kaks last (vanuses 13 ja 14.a.).

Lahanguproove on uuritud uuele gripile 36-l korral, neist 14 on olnud positiivsed, neljal juhul diagnoositi gripp haige eluajal. 

Grippi haigestumine Euroopas 

Euroopa gripiseire võrgustiku andmetel on haigestumuse intensiivsus keskmine Bulgaarias, Kreekas, Venemaal ja  Slovakkias. Mujal hinnatakse haigestumise intensiivsust madalaks.

Haigestumise vähest tõusu on täheldatud Gruusias, Venemaal ja Slovakkias, kuid haigestumise tõus ei ole seotud gripiviirustega. A/H1N1 -gripi osakaal vähenes ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgas kõikjal kuni 5 protsendini.