Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 6. nädalal (täpsustatud)

Arstide poole pöördus kuuendal nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu 3085 haigestunut, neist 47 protsenti olid lapsed.

Sentinel süsteemi andmetel võib grippi haigestumuse intensiivsust hinnata madalaks.

Üksikuid gripitaoliste kliiniliste nähtudega haigestunuid registreeriti Tallinnas ja Harjumaal, Ida- ja Lääne- Virumaal,  Narvas, Jõgevamaal, Läänemaal, Raplamaal, Tartumaal, Valgamaal ja Viljandimaal, kuid nende arv on eelneva nädalaga võrreldes tunduvalt vähenenud.

Sama trendi kinnitab ka ringlevate viiruste etioloogiline struktuur.

Viroloogiliste uuringute põhjal saab öelda, et ringluses olid üheaegselt mitmed respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavad viirused.

A/H1N1 gripiviiruse osakaal moodustas 22 protsenti ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgast, määramata A-gripiviirust oli 6% (eelnevatel nädalatel vastavalt 21% ja 9%).

70-l protsendil juhtudes oli haigestumine seotud muude  respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavate viirustega, ülekaalus olid RS-viirus (22%) ja  paragripiviirus (14%).

Uus gripp

Kuuendal nädalal sai positiivse kinnituse kokku 15 A gripi proovi, neist uuele gripile (A/H1N1) 12 ja     1 B gripp. 

Gripihooaja algusest on Terviseameti nakkushaiguste laboris uuritud 2562 proovi uue gripi tekitaja suhtes. Positiivse kinnituse on saanud 877  proovi.

Vaktsineerimine

14. veebruari seisuga on Eestis uue gripi vastu vaktsineeritud 32 476 inimest. Vaktsineerimisi on teostatud 46 375, neist teise annusega on tehtud 13 879 vaktsineerimist.

Kuuendal nädalal viidi läbi ligi 3000 vaktsineerimist, neist 1260 inimest said oma esimese vaktsiiniannuse.

Grippi haigestumine Euroopas

Euroopa gripiseire võrgustiku andmetel on haigestumuse intensiivsus keskmine Bulgaarias, Kreekas ja  Slovakkias. Mujal hinnatakse haigestumise intensiivsust madalaks.

Haigestumise vähest tõusu on täheldatud ainult  Slovakkias, kuid haigestumise tõus ei olnud seotud gripiviirustega. A/H1N1 -gripi osakaal vähenes ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgas kuni 8,4%-ni.