Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Ülemiste hingamisteede viirusnakkused ja gripp 5. nädalal

Haigestumuse trend

 Haigestumus 100 000 elaniku  kohta oli 238 (4.nädalal- 264).  Viiruste etioloogia

Viroloogiliste uuringute põhjal ringlesid Eestis üheaegselt mitmed respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavad viirused. Viiruste hulgas domineerisid RS-viirus (25%) ja paragripiviirus (9%). Gripiviiruse A/H1N1 osakaal tõusis varasemalt 15-protsendilt 21-protsendini, tõusis ka subtüpeerimata A-gripiviiruse osakaal kolmelt üheksa protsendini.

Uus gripp 

Viiendal nädalal sai Terviseameti nakkushaiguste laboris positiivse kinnituse 15 A-gripi proovi, neist 11 uuele gripile, ühel juhul oli tegemist B-gripiviirusega. 

Hooaja algusest on Tervisekaitseinspektsiooni nakkushaiguste laboris uuritud 2478 proovi uue gripi tekitaja suhtes. Positiivse kinnituse on saanud 865 uue gripi A(H1N1) proovi. 

Möödunud nädalal lisandus üks uue gripi surmajuht. Suri 75-aastane meesterahvas, kes põdes kroonilisi haigusi. 

Kokku on surnud 17 inimest, neist vanusrühmas 65+ -9 inimest, vanuses 30-65 - 6 inimest, ja kaks last (vanuses 13 ja 14.a). Lahanguproove on uuritud uuele gripile 33-l korral, neist 13 on olnud positiivsed. 

Vaktsineerimine 

Kuigi ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine sh ka grippi haigestumine püsib stabiilsel tasemel ning sentinel - süsteemi andmetel võib hinnata grippi haigestumise intensiivsust hetkel madalaks, ei ole gripihooaeg veel lõppenud. Grippi haigestumiste arvu ja võimalike tüsistuste vähendamiseks soovitab Terviseamet jätkuvalt end gripi vastu vaktsineerida. 

07. veebruari seisuga on uue gripi vastu vaktsineerimas käinud veidi üle 31 000 inimese, vaktsineerimisi on tehtud kokku üle 43 tuhande, neist on teise annusega vaktsineerimisi ligi 12 tuhat. 

Veebruari esimesel nädalal käis vaktsineerimas üle 5000 inimese, neist esimese annusega vaktsineeriti üle 1636 ja teise annusega 3510 inimest.

Grippi haigestumine Euroopas 

Euroopa gripiseire võrgustiku andmetel on haigestumuse intensiivsus keskmine Bulgaarias, Kreekas, Maltal, Rumeenias, Slovakkias ja Venemaal. Mujal hinnatakse haigestumise intensiivsust madalaks. 

Haigestumise vähest tõusu on täheldatud ainult  Poolas, Slovakkias ja Sloveenias, kuid haigestumise tõus ei ole olnud seotud gripiviirustega. Uue gripiviiruse A/H1N1 osakaal vähenes ülemiste hingamisteede viirusnakkuste hulgas 9%-ni.