Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Üleliigse päikesekiirguse eest tuleb end kaitsta

Päikese käes olijaid ohustab lisaks kuumale tugev päikesekiirguse oht, mille eest tuleks end kindlasti sobivate toodetega ise kaitsta.

Päikesest tulenev UV-B kiirgus põhjustab päikesepõletust ja UV-A kiirgus enneaegset naha vananemist ning immuunsüsteemiprobleeme. Kuna mõlemad kiirgused suurendavad nahavähki haigestumise riski, siis tuleb esmalt veenduda, et muretsetud päikesekaitse toode pakuks kaitset nii UV-a kui ka UV-B kiirguse vastu.   

Õige toote väljavalimise järel tuleb toodet ka õigesti kasutada. Tootele märgitud päikesekaitse faktori saavutamiseks tuleks kanda nahale 2mg toodet ühe ruutsentimeetri kohta, ehk siis 36gr täiskasvanud inimesele, mis on arvestuslikult kuskil kuus teelusikatäit. Tarbijad kasutavad aga paremal juhul vaid poole vajalikust toote kogusest.

Pärast ujumist ja rätiga kuivatamist tuleb kaitse säilitamiseks kanda nahale uuesti sama kogus kaitsvat toodet. Seejuures on oluline meeles pidada, et isegi kõige suurema päikesekaitse faktoriga tooted ei taga täielikku kaitset UV-kiirguse eest. Nad pakuvad küll õige kasutamise korral kaitset nahavähi vastu, kuid lisaks tuleks vältida pikaajalist päikese käes viibimist, iseäranis otsest päikese käes olekut keskpäeval ning kaitsta end mütsi ja päikeseprillidega. 

Kuna beebide ja väikelaste nahk on päikesele eriti vastuvõtlik, siis neid keskpäeval intensiivse päikese kätte viia ei tohiks.  

Vaata ka UV indeksit