Sa oled siin

Terviseameti täpsustus Kuuuurijas kõlanud väitele: meile saabunud kaebusi kontrollitakse igapäevaselt ja viivitamata

Terviseamet kinnitab, et ametile saabunud kaebused võetakse alati koheselt menetlusse ning et 4. novembril eetris olnud Kuuuurijas kõlanud väide kaebuste kvartaalsest menetlemisest ei vasta tõele.

„Peame oluliseks kummutada saates kõlanud väidet, et menetleme meile saabunud avaldusi vaid korra kvartalis – selline valeväide eksitab eelkõige hätta sattunud kodanikku ning võib seega kujutada ohtu inimeste elule ja tervisele,“ ütles terviseameti põhja regionaalosakonna juht Ester Öpik, kelle sõnade kohaselt reageeritakse eriti operatiivselt nakkushaiguste puhangu kahtluse puhul, sest need mõjutavad enam kui ühe inimese tervist. „Kinnitame, et võtame meile saabunud kaebusi alati tõsiselt ja algatame vajadusel riikliku järelevalvemenetluse koheselt kaebuse saabudes.“

Kuna Kuuurijas käsitletud juhtum puudutas nii tervishoiuteenust osutava asutuse raviteenuse kvaliteeti kui muid teenusega seotud asjaolusid, soovitas 23. septembril kaebajaga vestelnud terviseameti inspektor olukorra iseseisvalt fikseerida ning pöörduda kaebusega seejärel nii terviseameti kui sotsiaalministeeriumi juures tegutseva tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni poole. Kaebaja saatis küsitud materjali ja kirjaliku kaebuse terviseametile kuu aega hiljem ehk 24. oktoobril, misjärel alustas terviseameti põhja regionaalosakond ka riiklikku järelevalve menetlust. „Avaldame meie poole pöördunud kodanikule kaastunnet tema 91-aastase ema surma puhul ja kinnitame, et kontrollime kõiki juhtumiga seonduvaid asjaolusid.“

 

 

Veel uudiseid samal teemal

12.01.2020

Perearstid teevad Haapsalus pilootprojekti raames videokonsultatsioone

Haapsalu linna perearsti nimistusse kuuluvaid inimesi hakkas aasta algusest terviseameti pilootprojekti raames teenindama perearst Madis Tiigile kuuluv Terviseagentuur OÜ, kelle arstid suhtlevad patsientidega nii tavapärase vastuvõtu kui videokonsultatsioonide abil.

Seoses üha kasvava iluteenuste turu ning ebakvaliteetsete teenuste kasvu riskiga tegi terviseamet sotsiaalministeeriumile ettepaneku muuta iluteenuste osutamine majandustegevuse registris teavitamiskohustusega tegevuseks.
10.01.2020

Terviseamet soovib iluteenuste turust paremat ülevaadet

Seoses üha kasvava iluteenuste turu ning ebakvaliteetsete teenuste kasvu riskiga tegi terviseamet sotsiaalministeeriumile ettepaneku muuta iluteenuste osutamine majandustegevuse registris teavitamiskohustusega tegevuseks.