Sa oled siin

Terviseameti täpsustus Kuuuurijas kõlanud väitele: meile saabunud kaebusi kontrollitakse igapäevaselt ja viivitamata

Terviseamet kinnitab, et ametile saabunud kaebused võetakse alati koheselt menetlusse ning et 4. novembril eetris olnud Kuuuurijas kõlanud väide kaebuste kvartaalsest menetlemisest ei vasta tõele.

„Peame oluliseks kummutada saates kõlanud väidet, et menetleme meile saabunud avaldusi vaid korra kvartalis – selline valeväide eksitab eelkõige hätta sattunud kodanikku ning võib seega kujutada ohtu inimeste elule ja tervisele,“ ütles terviseameti põhja regionaalosakonna juht Ester Öpik, kelle sõnade kohaselt reageeritakse eriti operatiivselt nakkushaiguste puhangu kahtluse puhul, sest need mõjutavad enam kui ühe inimese tervist. „Kinnitame, et võtame meile saabunud kaebusi alati tõsiselt ja algatame vajadusel riikliku järelevalvemenetluse koheselt kaebuse saabudes.“

Kuna Kuuurijas käsitletud juhtum puudutas nii tervishoiuteenust osutava asutuse raviteenuse kvaliteeti kui muid teenusega seotud asjaolusid, soovitas 23. septembril kaebajaga vestelnud terviseameti inspektor olukorra iseseisvalt fikseerida ning pöörduda kaebusega seejärel nii terviseameti kui sotsiaalministeeriumi juures tegutseva tervishoiuteenuse kvaliteedi ekspertkomisjoni poole. Kaebaja saatis küsitud materjali ja kirjaliku kaebuse terviseametile kuu aega hiljem ehk 24. oktoobril, misjärel alustas terviseameti põhja regionaalosakond ka riiklikku järelevalve menetlust. „Avaldame meie poole pöördunud kodanikule kaastunnet tema 91-aastase ema surma puhul ja kinnitame, et kontrollime kõiki juhtumiga seonduvaid asjaolusid.“

 

 

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2019

Terviseamet: antibiootikumikuur tuleb võtta lõpuni, üleliigse ravimi koht on apteegis

Ülemaailmsel antibiootikumide teadliku kasutamise nädalal kutsub terviseamet inimesi üles vastutustundlikkusele antibiootikumide tarvitamisel, sest ravimite vale kasutamise tagajärjel võivad bakterid tulevikus antibiootikumiravile enam mitte alluda.

Bakterite allumatust antibiootikuravile kutsutakse antimikroobseks resistentsuseks ning seda hinnatakse maailmas üheks suuremaks ohuks inimeste ja loomade tervisele.

Videod:

Miks on oluline antibiootikume arsti juhiste kohaselt kasutada? https://www.youtube.com/watch?v=VRUzctYNVtA&feature=youtu.be

Aegunud või üleliigse ravimi koht on apteegis https://youtu.be/cBCwl39AiDU

 Eesmärk on välja töötada metoodika, mis võimaldab hinnata keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusest mõjutatud aladel.
08.11.2019

Terviseamet kutsub osalema põlevkivitööstuse mõju hindamise uuringu teabepäeval

Terviseamet kutsub kõiki huvilisi osalema 15. novembril Ida-Virumaal Narva-Jõesuus peetaval teabepäeval, mille eesmärk on tutvustada uuringut, mis käsitleb Ida-Virumaa keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusega.