Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseameti prognoos: nädalaga lisandub 8000 nakatunut, haiglaravi langeb alla 300

Terviseameti prognoosi kohaselt võib sel nädalal oodata veidi alla 8000 nakatunu, haiglaravi näitaja peaks minema alla 300.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul lisandus eelmisel nädalal 9200 nakatunut ning võrreldes üle-eelmise nädalaga on registreeritud nakatunute arv 15% võrra langenud. „Senine kiire languse tempo on aeglustunud. Nakatamiskordaja R on tõusnud üle 0,8 ja püsib 0,83 piires,“ sõnas Sepp.

Sepa sõnul on viimase 14 päeva haigestumus langustrendis kõikides maakondades, suurimat langust täheldati Põlvamaal. „Nädalaga on muutunud haigestunute vanuseline struktuur, suurenes noorte osakaal positiivsete hulgas,“ selgitas Sepp ja lisas, et muutus võib osaliselt olla seotud kellaaja piirangu kaotamisega.

Eelmisel nädalal hospitaliseeriti ligi 350 inimest, hospitaliseerimiste arvus langust ei toimunud. Haiglaravi vajab veidi üle 320 inimese. Prognoosi põhjal on järgmisel nädalal oodata haiglaravi langust alla 300, sest üle 60-aastaste nakatumine on langenud 27%. Viimase 10 päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 hospitaliseeritute päevane arv on stabiilselt langenud.

Vaatamata sellele, et COVID-tõendi kontrollimise kohustus ja meelelahutusasutuste kella 23 sulgemispiirang kaotati kaks nädalat tagasi, ei ole olulist haigestumise kasvu veel täheldatud. „Terviseamet kutsub inimesi siiski ettevaatlikkusele, oleme veel kõrge nakkusohuga tasemel. Soovitame endiselt vältida rahvarohkeid üritusi ja kanda maski,“ sõnas Sepp ja lisas, et liikvel on ka teised nakkushaigused, mistõttu tuleb kinni pidada hügieenireeglitest.

COVID-19 nädala epidemioloogilise ülevaatega on võimalik tutvuda siin: https://terviseamet.ee/sites/default/files/ulevaade_28.03.2022.pdf (PDF)

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.