Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseameti prognoos: nädalaga lisandub 5500 nakatunut, haiglaravi langeb alla 250

Terviseameti prognoos: nädalaga lisandub 5500 nakatunut, haiglaravi langeb alla 250

Terviseameti prognoosi kohaselt võib sel nädalal oodata veidi alla 5500 nakatunu, haiglaravi näitaja peaks langema alla 250.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepa sõnul lisandus eelmisel nädalal umbes 6800 nakatunut ning võrreldes üle-eelmise nädalaga on registreeritud nakatunute arv 25% võrra langenud. „Üldine langustempo on kiirenenud. Nakatamiskordaja R on püsinud 0,8 piires,“ sõnas Sepp.

Sepa sõnul on viimase 14 päeva haigestumus langustrendis kõikides maakondades, suurimat langust täheldati Ida-Virumaal. „Haigestumine vähenes kõikides vanusrühmades. Suuremat vähenemist täheldati vanusrühmas 55–59-aastaste ja 15–19-aastaste hulgas,“ selgitas Sepp ja lisas, et üle 60-aastaste hulgas on haigestumise languse tempo aeglustunud. 

Eelmisel nädalal hospitaliseeriti ligi 240 inimest, hospitaliseerimiste arv langes pea 30%. Haiglaravi vajab pea 300 inimest. Viimase 10 päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 hospitaliseeritute päevane arv landes kolmandiku võrra.

Eelmine nädal otsustas Valitsus kaotada üleriigilise maskikohustuse. „Terviseamet soovitab jätkuvalt kanda maski rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis, eriti riskirühmadel. Koroonaviirus on endiselt liikvel ja nakkav,“ sõnas Sepp ja lisas, et endiselt saab keskmiselt üle 900 inimese päevas koroonaviiruse diagnoosi ning haiglatesse jõuab raske koroonaviiruse tõttu keskmiselt ligi 30 inimest päevas.

COVID-19 nädala epidemioloogilise ülevaatega on võimalik tutvuda siin (PDF).

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.