Sa oled siin

Terviseameti pikaajaline teenistuja pälvis ECDC teenetemedali

Haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskus ehk ECDC tunnustas pikaaegset terviseameti teenistujat Kuulo Kutsarit teenetemedaliga pikaajalise ja tulemusliku koostöö eest.

Alates ECDC asutamisest 2005. aastal osales doktor Kuulo Kutsar keskuse nõukoja liikmena direktorite nõustamises nakkushaiguste epidemioloogia, epideemiatõrje, nakkusohutuse, vaktsiinide ja vaktsineerimise, epidemioloogide täiendkoolituse ning ECDC teadustegevuse planeerimise teemal. Samuti hindas ja nõustas ta eksperdina mitmete Euroopa komisjoni projektide ülevõtmise vajalikkust ECDC haldusalasse. Ligemale 20 aastat oli Kuulo Kutsar ECDC rahvusvahelise epidemioloogia ajakirja Eurosurveillance toimetuskolleegiumi liige ja EpiNorth ajakirja peatoimetaja.

1997. aastal terviskaitseinspektsiooni peadirektori asetäitjana nakkushaiguste ennetamise ja tõrje alal tööd alustanud doktor Kutsar töötas terviseametis 2018. detsembri lõpuni.

Haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskus ehk ECDC peamisteks ülesanneteks on tugevdada tervishoidu ja toetada nakkushaiguste ennetamist ja tõrjet.