Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös valmisid koroonaviiruse õppematerjalid

Terviseameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös valmisid koroonaviiruse õppematerjalid

Terviseamet on koostöös ministeeriumiga valmis saanud veebipõhised õppematerjalid koolidele. Materjale saab läbida õpetaja juhendamisel klassis või iseseisvalt kodus.

„Epidemioloogilise e-õppe materjali loomise eesmärk on anda lastele, noortele ja täiskasvanutele koroonaviiruse põhiteadmised ning sellega ühiskonnas riskikäitumist vähendada,“ ütles Terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialist ja projektijuht Eliisa Metsoja ning lisas, et see on hea võimalus valmistuda järgmiseks viirushaiguste hooajaks koolides.

Metsoja sõnul saavad õpetajad õpilastele edasi anda väga palju teadmisi ja läbi diskussioonide kujundada õpilaste arvamust ning õpetada hindama riske. „Nakkushaiguste puhul on tähtis aidata mõista õpilase enda isiklikku vastutust,“ selgitas ta.

Haridus- ja Teadusministeeriumi üldhariduse valdkonna õppevara peaekspert Mirjam Puumeister tõdes, et Terviseameti eestvedamisel on koostatud kvaliteetsed digitaalsed õppematerjalid, mis on kõigile lihtsasti ja tasuta kättesaadavad E-koolikoti kaudu. „Õppematerjalid on ehitatud üles paindlikke õppevorme silmas pidades. Interaktiivseid ülesandeid on võimalik suunata õpilastele veebis lahendamiseks või saab õpetaja materjalidele toetudes teha rühmatöid ja ühiseid arutelusid. On äärmiselt oluline toetada õigete arusaamade kujunemist sellistes keerulistes teemadest,“ kinnitas Puumeister.

Materjalid asuvad E-koolikoti keskkonnas ja on mõeldud neljale klassiastmele: eelkool ja 1.-4. klass, 5.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass. Eelkooliealistele ja 1.-4. klassile on loodud õpetlik animatsioon, mis käsitleb üldiselt õpetusi viirushaigustest hoidumiseks.

Esialgu keskendutakse e-õppematerjalides vaid koroonaviirusele – selle levik, nakkusohtlik periood, riskikäitumine, enesekaitse, ennetus, vaktsineerimine ning abi ja toetuse võimalused. Kursus on üles ehitatud võimalikult kaasahaaravalt ja lihtsasti mõistetavalt, kasutades ka erinevaid interaktiivseid õpimeetodeid.

Kursused on leitavad E-koolikoti keskkonnast.

1.-4. klass:

5.-6. klass:

7.-9. klass:

10.-12. klass:

Veel uudiseid samal teemal

28.07.2023

Kohus: Terviseamet ja PPA tegutsesid MEM Cafe sulgemisel õiguspäraselt

Tallinna Halduskohus jättis rahuldamata OÜ MEM kohvikud kaebuse Terviseameti ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevuse peale, sest kohtu hinnangul olid ametite koroonapiirangute aegsed ettekirjutused õiguspärased ning Terviseameti otsus kohvik sulgeda põhjendatud.

04.05.2023

Nädala jooksul lisandus 158 gripi ja 1276 COVID-19 juhtu

17. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 2326 inimest, kellest 33% olid lapsed. Ägedate respiratoorsete viirushaiguste üldine haigestumus vähenes 16% võrra. Grippi haigestumus suurenes eelmise nädalaga võrreldes 13% võrra. Grippi haigestunutest ca 53% olid lapsed vanuses kuni 15 eluaastat.