Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhina alustab tööd Urmas Sule

Detsembrist alustab terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhina tööd Pärnu haigla juhatuse esimees ning Eesti haiglate liidu juhatuse esimees doktor Urmas Sule. Senine terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht doktor Arkadi Popov asub detsembris juhtima Lääne-Tallinna keskhaiglat. 

Doktor Urmas Sule sõnul on asjade ülevõtmine seniselt meditsiinijuhilt sujunud plaanipäraselt. „Arkadi pole mitte ainult suurepärane meditsiinijuht, vaid ka empaatiline ja innustav inimene. Tema meditsiinijuhiks valimine kevadel oli ainuõige samm,“ ütles Urmas Sule. 

Sule sõnul saab tema suurim väljakutse olema tervishoiusüsteemi ülekoormuse vältimine. „Oleme juba täna olukorras, kus surve meditsiinisüsteemile kasvab iga päevaga,“ lisas ta.

Lääne-Tallinna keskhaigla juhina tööd alustav doktor Arkadi Popovi sõnul läheb terviseametil aina tõsisemaks muutuvas olukorras doktor Sule teadmisi ja oskusi väga vaja. „Urmas Sule on laia silmaringi ja kontaktvõrgustikuga inimene, kes suudab praeguses raskes olukorras hoomata tervishoiusüsteemi kui tervikut,“ ütles Arkadi Popov. Kevadel esimese koroonaviiruse laine ajal meditsiinijuhi ametiülesandeid täitma hakanud Popovi sõnade kohaselt on viiruse leviku peatamine siiski lõppkokkuvõttes inimeste enda teha. „Haiglate ülekoormuse ärahoidmiseks ja rõõmsamate jõulupühade kindlustamiseks saab iga inimene hoida kaaskodanikega distantsi, kanda maski ja jääda haigena koju. Kui me ühiskonnana asja tõsiselt ette ei võta, ei saa meid aidata ei Chuck Norris ega mõni muu superkangelane.“

Urmas Sule on lõpetanud Tartu ülikooli arstiteaduskonna anestesioloogia erialal. Ta on töötanud Tartus Maarjamõisa haiglas ning Pärnu haiglas peaarsti asetäitjana kirurgia alal, peaarstina ning alates 2000. aastast juhatuse esimehe ja tegevjuhina. 

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2024

Puukentsefaliidi juhtude arv on Eestis viimaste aastatega pea kolmekordistunud

Eelmisel aastal haigestus puukentsefaliiti 209 inimest. Terviseameti andmetel on puukentsefaliidi juhtude arv Eestis viimase kolme aastaga pea kolmekordistunud. Puugid muutuvad aktiivseks varakevadel, mil temperatuur on püsivalt üle 5-7 kraadi. Seega on just praegu õige aeg end puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.