Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet sõlmis uue lepingu koroonaviiruse proovide võtmiseks ja testimiseks

Foto: Pixabay

Terviseamet sõlmis 2021. aasta lõpuni lepingu inimeste testimiseks SARS-CoV2 nakatumise osas,  riigi tugiteenuste keskuse (RTK) korraldatud hanke võitjaks osutusid ka praegu testimisteenust pakkuvad ühispakkujad Medicum ja SYNLAB. Hanke maksumus võib küündida 100 miljoni euroni.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno sõnul oli uue hanke läbiviimine vajalik, sest hetkel kehtiva lepingu maht hakkas täituma. „Koroonaviirus on tulnud selleks, et jääda. Seetõttu on vaja tagada piisav testimisvõimekus viiruse leidmiseks, sest ilma korraliku ülevaateta olukorrast ei ole võimalik haiguse levikut ohjata,“ ütles Üllar Lanno.

Uuest nädalast hakkavad koostööpartnerid teenust osutama uue lepingu alusel. Hankele esitati kaks pakkumust ja selle tulemusena sõlmiti 2021. aasta lõpuni kestev leping ühispakkumuse teinud OÜ-ga Medicum Eriarstiabi ja SYNLAB Eesti OÜ-ga.

Hanke läbi viinud riigi tugiteenuste keskuse hankeosakonna juhi Riina Loorpuu sõnul olid kuni 100 miljoni euroni küündiva lepingu hanketingimused väga laia ulatusega. „Valitud pakkuja peab olema võimeline viima läbi koroonaviiruse testimist üle Eesti, looma ja teenindama proovivõtukohti, pakkuma mobiilse proovivõtubrigaadi teenust proovivõtmiseks patsiendi kodus ning vajadusel moodustama eribrigaadi laustestimiste korraldamiseks hooldekodudes ja teistes asutustes. Samuti sisaldab leping proovide transporti ja analüüsi ning patsientide teavitamist tulemustest,“ loetles Loorpuu üles hanke võitjale seatud ülesandeid.

Testimistulemuse peab väljastama 48 tunni jooksul. Positiivse tulemuse valmimisel helistatakse inimesele testimise kõnekeskusest, saatekirjaga proovi andnud inimene näeb oma tulemusi Eesti isikukoodiga isikut tõendava dokumendi olemasolul digilugu.ee keskkonnas.

Kõik vastused edastatakse laborist ka saatekirja teinud perearstile, terviseametisse ning terviseinfosüsteemi.

Piiriületajatele (nii Eesti kodanikele kui ka välismaalastele) saadetakse täiendavalt ka negatiivse tulemuse puhul vastavasisuline lühisõnum.

Lisainfot testimise kohta leiab aadressilt https://koroonatestimine.ee .

Veel uudiseid samal teemal

28.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti

28. novembri hommikuse seisuga on haiglas 290 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 240 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 172 ehk 72% on vaktsineerimata ja 68 ehk 28% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.

27.11.2021

Tänahommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti

27. novembri hommikuse seisuga on haiglas 285 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 233 vajab haiglaravi raskeloomulise COVID-19 tõttu, nendest omakorda 164 ehk 70% on vaktsineerimata ja 69 ehk 30% on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga.