Sa oled siin

Terviseamet määras MMS-i turustavale ettevõttele sunniraha

Foto: Pixabay
MMS aitab vaid paksu rahakoti vastu.

Terviseamet määras ettevõttele OÜ Living Minerals sunniraha suuruses 600 eurot, sest ettevõte turustab jätkuvalt keelatud kosmeetikatoodet „MMS mineraalne suuloputusvahend“.

Veebruaris keelas terviseamet „MMS mineraalse suuloputusvahendi“ levitamise, sest kosmeetikatootena reklaamitud ja levitatav MMS sisaldab kosmeetikatoodetes keelatud kloori. „Alustasime 26. juulil ettekirjutuse täitmise kontrolltoimingut, mille eesmärgiks oli tuvastada, kas ettevõte on eemaldanud kosmeetikatoote turult,“ ütles terviseameti põhja regiooni juht Ester Öpik, kelle sõnul selgus kontrolltoimingu tulemusel, et terviseameti tehtud ettekirjutust polnud täidetud ning et ettevõte müüb veebikeskkonnas endiselt keelatud kosmeetikatoodet, olles muutnud selle nime. Kõik menetlusdokumendid koos asjakohaste selgituste ja põhjendustega on terviseamet ettevõttele enne sunniraha määramist ka edastanud, määratud sunniraha on ettevõte kohustatud tasuma hiljemalt 1. novembriks.

„MMSi levitamine on jätkuvalt Eestis keelatud. Toode sisaldab kosmeetikatootes rangelt keelatud kloori  - seda kinnitas ka toodet levitava ettevõtte enda tellitud kohustuslik ohutusaruanne, mille kohaselt tekkis kloor suuloputusvahendi MMS A ja B komponendi juhendijärgsel segamisel. Pole vaja lisada, et antud tootel puuduvad ravimiomadused ning eelkõige saab sellest abi paksu rahakoti puhul,“ ütles Öpik.

Aine võtmisega võivad mürgistusnähtudena kaasneda kõhuvalu ja oksendamine. Inimene, kes peale kloordioksiidi või seda sisaldava MMS-i tarbimist end halvasti tunneb, peaks koheselt abi otsima.

Terviseamet on sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kelle tegevuse eesmärgiks on tervisliku elu- ja õpikeskkonna kujundamisele suunatud rahvastiku tervise poliitika elluviimine tervishoiu-, tervisekaitse-, kemikaaliohutuse ja meditsiiniseadmete valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Pixabay
10.05.2020

Kasutuseta seisnud torustikud tuleb enne joogivee tarbimist üle loputada

Terviseamet soovitab eriolukorra tõttu kasutuseta seisnud hoonetes enne veetarbimise taasalustamist üle kontrollida veevarustussüsteemide töökord ja läbi loputada vähese kasutuskoormusega torustikud.

22.04.2020

Desinfitseerimis- ja puhastusvahendite liigkasutamine võib tekitada mürgistusi

Kevadpuhastus ja soov koroonaviirus kodust eemale peletada on toonud kaasa kemikaalide mõtlematu kasutamise ja mürgistusjuhtumid. Terviseamet tuletab meelde, et nii desinfitseerimisvahendid kui ka kodu puhastamiseks mõeldud tooted on kemikaalid, mille kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid.