Sa oled siin

Terviseamet kutsub osalema põlevkivitööstuse mõju hindamise uuringu teabepäeval

 Eesmärk on välja töötada metoodika, mis võimaldab hinnata keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusest mõjutatud aladel.

Terviseamet kutsub kõiki huvilisi osalema 15. novembril Ida-Virumaal Narva-Jõesuus peetaval teabepäeval, mille eesmärk on tutvustada uuringut, mis käsitleb Ida-Virumaa keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusega.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatava uuringu „Metoodika väljatöötamine ja rakendamine välisõhuseisundi ning lapseea astma ja teiste allergiahaiguste vaheliste seoste leidmiseks põlevkivitööstusest mõjutatud aladel – METRAK“ eesmärk on välja töötada metoodika, mis võimaldab hinnata keskkonna ja laste tervisliku seisundi omavahelisi seoseid põlevkivitööstusest mõjutatud aladel. Terviseameti keskkonnatervise nõuniku Märten Lukki sõnul hõlmab  uuringu metoodika välja töötamine ja rakendamine endas nii õhusaastainete kaardile kandmist, siseõhuanalüüside ja laste kliiniliste uuringute läbiviimist. Projekti on kaasatud nii keskkonnaanalüüside teostajad kui ka tervishoiuteenuse osutajad.

Teabepäev algab 15. november kell 10.30 Narva-Jõesuu Noorus Spas, teabepäevale saab registreeruda 13. novembrini  SIIN.

Päevakava:

Koolide, kohalike omavalituste ja põlevkivi ettevõtete esindajatele, kohalikele perearstidele ning teistele huvitatud osapooltele uuringu tulemuste tutvustamine.

10.30    Registreerimine ja tervituskohv

10.45     Teabepäeva avamine. Laste tervis Ida-Virumaal. Jelena Tomasova, Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal.

11.00     METRAKi tegevused ja eesmärgid. Hans Orru, PhD, Tartu Ülikool, Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut, keskkonnatervishoiu dotsent.

11.15    Õhukvaliteedi mõõtmised ja modelleerimised Ida-Virumaal. Aser Sikk, MA, Eesti Keskkonnauuringute Keskus, spetsialist.

11.45    Hingamisteede haiguste levimus Ida-Virumaa õpilaste seas, vanemate riskitunnetus ning seosed õhukvaliteediga. Hans Orru, PhD, Tartu Ülikool, Peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut, keskkonnatervishoiu dotsent.

12.30  Kohvipaus

13:00     Lapseea astma, hingamisteede põletikud ja allergiad Ida-Virumaa õpilaste seas ning  seosed õhukvaliteediga. Kaja Julge, PhD, Tartu Ülikool, Kliinilise meditsiini instituut, lastearst-allergoloog

13:45     Arutelu ja kokkuvõte.

 

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Pixabay
26.05.2020

COVID-19 blogi, 26. mai: ööpäevaga lisandus 10 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1500 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 10 ehk 0,7 protsenti osutusid positiivseks.

Foto: Pixabay
25.05.2020

COVID-19 blogi, 25. mai: ööpäevaga lisandus 1 positiivne test

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 812 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1 ehk 0,1 protsenti osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt on positiivse koroonatesti tulemuse andnud inimese elukohaks Harjumaa.