Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet kõrvaldas turult ohtlikke tooteid

Kosmeetikatoodetest tuli turult kõrvaldada kaks Venemaal toodetud dušigeeli ja üks šampoon, kuna nendes toodetes kasutatav säilitusaine võib tekitada allergilisi nähte nahal. Lisaks ka üks Türgis toodetud Aloe Vera geel, mille koostises sisalduv aine võib tekitada naha punetust ja ärritust või kahjustunud naha või limaskesta kaudu organismi sattudes tekitada infektsioonhaigusi.

Mänguasjadest osutusid ohtlikeks üks Hiinas toodetud laste mobiiltelefon, mille helirõhutase ületas lubatut ja üks kõristi, mis sisaldas ftalaate, mis võivad pikaajalisel toimimisel tekitada sigivushäireid.

Potentsiaalseks ohuallikaks osutus testimisel ka mänguasi „Püramiid“.  Nimetatud mänguasi võib põhjustada lämbumist, kuna testimisel eraldus klounikujulise püramiidilt nina, mis mahtus väikeste osade silindrisse. Silindri abil selgitatakse välja, kas mänguasjade küljest hõlpsasti eralduvad osakesed võiks lapse hingamisteedesse sattudes põhjustada lämbumist. Kui eraldunud osake mahub testimiseks kasutatavasse silindrisse, siis on lämbumisohu tekkimise tõenäosus suur. 

Turult kõrvaldatud jalanõud sisaldasid biotsiidi dimetüülfumaraat (DMF), mis ületas kümnekordselt lubatud piirväärtust. Dimetüülfumaraat võib põhjustada kontaktdermatiiti ja allergilisi reaktsioone, mis on ohtlik tarbija tervisele.

Vaata täpsemat infot turult kõrvaldatud toodete kohta siit