Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet hoiatab nõuetele mittevastava meditsiiniseadme eest

Plasmapen Beauty Monster Black

Terviseamet annab teada, et Eesti turul on tuvastatud nõuetele mittevastav meditsiiniseade Plasmapen Beauty Monster Black.

Meditsiiniseade Plasmapen Beauty Monster Black ei vasta meditsiiniseadmete direktiivi 93/42/EMÜ ega meditsiiniseadmete määruse (EL) 2017/745 nõuetele.

Seadmel puudub volitatud esindaja Euroopa Liidus. Volitatud esindajal on esmatähtis roll Hiina tootja poolt toodetud seadmete nõuetele vastavuse tagamisel ja nende Euroopa Liidus asuva kontaktisikuna tegutsemisel.

Tegemist on IIa või kõrgema riskiklassi meditsiiniseadmega. See tähendab, et vastavushindamisse peab olema kaasatud teavitatud asutus. Seega peab seadmel olema lisaks CE-märgisele ka neljakohaline number CE-märgise juures. Seadme märgistusest ega kasutusjuhendist ei tulene, et seda oleks tehtud.

Seadme enda märgistus ei vasta Euroopa Liidus kehtestatud nõuetele. Samuti ei vasta ametile esitatud seadme dokumendid Euroopa Liidus kehtestatud nõuetele.

Meditsiiniseadme Plasmapen Beauty Monster Black kasutamine (sh isiklikuks otstarbeks või koolituste tegemiseks) ja levitamine on Euroopa Liidus keelatud.

Kui teil on kahtlusi või küsimusi, siis pöörduge terviseameti meditsiiniseadmete osakonna poole aadressil [email protected]

Plasmapen Beauty Monster Black

Plasmapen Beauty Monster Black

 

Veel uudiseid samal teemal

06.02.2023

Iluteenindajatel on keelatud kasutada lokaalanesteesia ravimeid!

Terviseamet on iluteenuste terviseohutuse hindamistel täheldanud, et tätoveerimis- ja püsimeigiteenuse osutajad kasutavad teenuse osutamisel lokaalanesteesia ravimeid, mille määramine ja manustamine kliendile ei kuulu iluteenindaja pädevusse ning on ilusalongiteenuse osutamisel keelatud.

02.09.2022

Euroopa Komisjon on avaldanud taotluskutse IVD seadmete ELi referentlaborite määramiseks

Euroopa Komisjon on saatnud liikmesriikidele taotluskutse ELi referentlaborite määramiseks kaheksas D-klassi IVD meditsiiniseadmete kategoorias.