Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet hoiatab Kongosse reisijaid poliomüeliidi ohu eest

Enamikel juhtudel on haigestunuteks noored täiskasvanud vanuses 15 – 25 eluaastat, vaid üks haigestunu oli noorem kui viis eluaastat.  Suurem osa haigusjuhte (175 juhtu) on registreeritud Kongo sadama linnas Pointe-Noire.

Tõenäoliselt sai Kongo puhang alguse  sissetoodud haigusjuhust, viiruse päritolu on väljaselgitamisel. Viimane kohalik haigusjuht registreeriti Kongo Vabariigis 2000.aastal.

Kuigi lastehalvatuse ehk poliomüeliidi vastu on olemas vaktsiin ja vaktsineerimine selle haiguse vastu on tasuta läbi riikliku immuniseerimiskava, on Eestis 7869 last vanuses 4 kuud kuni 14 aastat poliomüeliidi vastu ikkagi vaktsineerimata.

Terviseamet soovitab Kongosse reisivatel isikutel:
  1. Kontrollida eelnevalt kindlasti oma poliomüeliidi vastase vaktsineerimise andmeid perearsti juures ning juhul, kui teid ei ole viimase 10 aasta jooksul poliomüeliidi vastu vaktsineeritud, teha kindlasti korduvvaktsineerimine ühe annusega;
  2. Kongos viibimisel täita hoolikalt hügieeni nõudeid, sest poliomüeliidi viirused levivad eeskätt saastunud käte ja esemetega.