Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Terviseamet hangib kiirabile sidetehnikat

Riigihanke väljakuulutamine sai võimalikuks tänu 25. veebruaril 2010 allkirjastatud Eesti- Šveitsi koostöölepingule. Selle tulemusena saab Terviseamet projekti elluviimiseks Šveitsi riigilt tagastamatut abi 1 280 000 Šveitsi franki, millele lisandub Eesti-poolne 15% kaasfinantseerimine.

Lisaks raadiosidevahenditele soetatakse projekti abil järgnevate riigihangetena ka mobiilsed arvutitöökohad kiirabiautodesse, luuakse ja juurutatakse nende tarvis spetsiaalne tarkvara, kiirabiautod varustatakse internetiühendusega ning korraldatakse kiirabi ja haiglate EMO-personali koolitus. Kogu projekt lõpeb 2011 suvel.

Selleks ajaks tagatakse ka kiirabibrigaadide liidestumine e-tervise infosüsteemidega ja e-kiirabi keskse infosüsteemi töölerakendumine. Projekt on juba käivitunud ja sellega tegeleb E-tervise sihtasutus.

Kolmas oluline projekt, mis osaliselt samuti on mõeldud kiirabi arendamiseks, on Siseministeeriumi ja häirekeskuse juhitav Eesti-Šveitsi koostööprojekt, mille tulemusena valmib muuhulgas kiirabibrigaadide geograafilise positsioneerimise süsteem.

Tervishoiuamet ja kiirabi eksperdid on alates 2007. aastast ettevalmistanud e-kiirabi infosüsteemi arendamist, mille peamine eesmärk on kiirabiteenuse kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamine ning ühtlustamine Eestis.