Sa oled siin

Terviseamet arutleb omavalitsuste ja perearstidega Jõgeva perearstinduse tuleviku üle

Terviseamet, haigekassa, Eesti Perearstide Selts  ja Jõgeva omavalitsuste esindajad arutlevad täna Jõgeva kultuurikeskuses peetaval seminaril „Kes on Jõgevamaa perearst aastal 2025?“ nii perearstinduse piirkondlike väljakutsete kui riigi, kohaliku omavalitsuse ja perearstide omavahelise koondumise ja koostöö võimaluste teemal.

Seminari korraldaja terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnade kohaselt soovib terviseamet Eesti erinevates maakondades korraldatavate seminaridega rõhutada nii kõigi osapoolte rolli tähtsust kui otsida koos lahendusi küsimusele, kuidas tagada perearstiabi kättesaadavus väljaspool Tallinnat ja Tartut. „Konkurents on tugev igas valdkonnas, perearstide värbamine pole siinkohal erand,“ ütles Jürilo, kelle sõnul tuleb nii kohalikel omavalitsustel, riigil kui perearstidel senisest enam pingutada, et piirkonda perearstide ja muude spetsialistide jaoks atraktiivseks muuta. „Samas on selliste arutelude korraldamine sõnum ka noortele tudengitele – perearstid on nõutud ja hinnatud ning perearstiks õppimine on tuleviku vaates väga perspektiivikas.“

Seminaril osalevad perearstid ja kohalike omavalitsuste esindajad saavad ülevaate nii Jõgevamaa esmatasandi ehk perearstiabi profiilist, perearstiabi võimelikest alternatiividest, haigekassa ootustest kui grupipraksise eelistest.

Esimene perearstinduse tuleviku üle arutlev seminar peeti aprilli keskpaigas Pärnumaal, kus terviseamet, sotsiaalministeerium, haigekassa ja Eesti Perearstide Selts analüüsisid Pärnumaa olukorda ning perearstinduse lähituleviku arenguid. Tulevikus korraldab terviseamet samalaadseid arutelusid ka teistes omavalitsustes.

Terviseamet on sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, kelle tegevuse eesmärgiks on tervisliku elu- ja õpikeskkonna kujundamisele suunatud rahvastiku tervise poliitika elluviimine tervishoiu-, tervisekaitse-, kemikaaliohutuse ja meditsiiniseadmete valdkonnas.

 

Veel uudiseid samal teemal

22.05.2019

Bakterite sisaldus ravimudas vajab riiklikku regulatsiooni

Eesti ravimuda analüüsinud terviseamet on seisukohal, et parima kvaliteedi tagamiseks ja terviseohtude minimaliseerimiseks tuleks ravimuda koostisele kehtestada riiklikud piirnormid.  

Rästik
09.05.2019

Rästikuhammustusi saab vältida rästikuid rahule jättes

„Oluline on teada, et tegemist on suhteliselt ara loomaga, kes enamasti inimese lähenedes põgeneb,“ ütles Mare Oder, terviseameti mürgistusteabekeskuse juht.