Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Täna algab Eesti tsiviil-välihaigla õppus

Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi raames toimub 14. kuni 16.oktoober Tartus Eesti tsiviil-välihaigla õppus. Välihaigla õppusel harjutatakse katastroofipiirkonnas taifuunijärgsetele ohvritele vältimatu abi andmist.

„Õppuse eesmärk on testida välihaigla varustust ja isikkoosseisu ning harjutada reageerimist erakorralistele masskannatanutega sündmustele nii riigis sees kui ka riigist väljas,“ ütles korraldusmeeskonna sideohvitser Lilian Lääts. Ta lisas, et rõhk on nii meeskonnasisesel koostööl kui ka rahvusvahelisel koordinatsioonil.

Õppusest võtab osa ligi 150 inimest. Õppusel osalevad tervishoiutöötajad (õed, arstid) ning logistikud. Reageeriv meeskond koosneb 75 spetsialistist. Tervishoiuspetsialiste on nii erakorralise meditsiini, anestesioloogia, kirurgia, infektsioonhaiguste, peremeditsiini kui ka günekoloogia valdkonnast erinevatest haiglatest üle Eesti. Lisaks on osalejate seas õppust juhtivad meeskonnad Eestist ja välismaalt, treenerid ja vaatlejad ning rollimängijad.

Liikmesriikide meditsiinimeeskonnad osalevad regulaarsetel enesetäiendustel ning viimati osales Eesti meeskond ühisel õppusel kolm aastat tagasi Saaremaal. Analoogset kooslust rakendati 2020. aasta kevadel Kuressaares militaarvälihaigla toetusena COVID-pandeemiale reageerimiseks.

Antud õppus on alus Maailma Terviseorganisatsioonilt (WHO) EMT-2 (Emergency medical team type 2) klassifikatsiooni saamiseks Eesti välihaiglale.

Välihaigla võimekuse arendamist koordineerib Eestis Terviseamet koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga.

Erakorralise meditsiini meeskonnad (EMT) on ülemaailmse tervishoiutööjõu oluline osa ja neil on eriline roll. Iga arst, õde, kes tuleb teisest riigist tervishoiuteenuseid hädaolukorras kasutama, peab tulema meeskonna liikmena ning sellel meeskonnal peab olema vastav väljaõpe ja varustus.

WHO tasemel klassifitseeritakse meditsiinimeeskondi viieks erinevaks tüübiks: erakorralise abi võimekusega mobiilne tüüp 1 ja fikseeritud tüüp 1 (EMT-1). Suuremamahulisemate ja keerulisemate patsientidevooga toimetulekuks on kirurgia ja intensiivravivõimekusega tüüp 2 (EMT-2) ning paljudest erialaspetsialistidest ja osakondadest koosnev tüüp 3 (EMT-3). Lisaks erinevatele tüüpidele on erialaspetsialistidest koosnevad meeskonnad.

Õppusel osalevad tiimid Austriast, Rumeeniast, Saksamaalt ja Eestist.

Rohkem infot:

Veel uudiseid samal teemal

22.10.2021

Esmaspäevast tagatakse eelkõige erakorralise ja vältimatu abi andmine

Terviseamet rakendab alates esmaspäevast arstiabi osutajatele täiendavad meetmed, et tulla toime COVID-19 nakkusega patsientide hulga kasvuga. Tervisealases hädaolukorras hospitaliseeritakse eelkõige neid patsiente, kes vajavad vältimatut arstiabi. Samuti peatub piirkonniti plaaniline ravi.

21.10.2021

Terviseamet alustas perearstita laste nimistutesse määramist

Terviseamet alustas riikliku arstiabi tagamiseks perearstita laste nimistutesse määramist.