Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tallinna kahes suplusrannas on veekvaliteet halvenenud

Pilt rannast
Pilt rannast

Tallinnas on Stroomi ja Kakumäe randades suplusveekvaliteet halvenenud. Stroomis on suurenenud nii enterokokkide kui ka Escherichia coli sisaldus, Kakumäel on suurenenud soole enterokokkide sisaldus.

Selle nädala seireproovid viitasid veekvaliteedi halvenemisele, mistõttu võeti nädala keskel uued seireproovid. Kuni kvaliteedi paranemist kinnitavate analüüsitulemuste saabumiseni ei ole soovitatav seal ujuda.

Ettevaatlik tasub olla eelkõige lastel, vanemaealistel ja nõrga immuunsüsteemiga inimestel. Veekvaliteedi halvenemise põhjuseks võivad olla viimasel ajal esinenud tugev tuul ning vihmasadu, mistõttu võib olukord olla ajutine. Uute proovide tulemused peaksid saabuma hiljemalt uue nädala alguses ning need avalikustatakse vee terviseohutuse infosüsteemi avalikus andmebaasis.

Suplusveest võetavates proovides jälgitakse kahe indikaatorbakteri Escherichia coli ehk kolibakteri ja soole enterokokkide hulka. Need on tavalised ja levinud bakterid, kes elavad inimeste ja soojavereliste loomade soolestikus. Nende hulgas võib aga olla mikroorganisme, mis võivad põhjustada näiteks seedetrakti haigusi. Kuna nad võivad elada lühikest aega ka väliskeskkonnas, on nad head indikaatororganismid võimaliku hiljutise fekaalse reostatuse määratlemisel.