Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Soovitame reisijatel kaitsta end hepatiidi vastu

Ka Vahemeremaades ning Ida-Euroopas eksisteerib  oht nakatuda A- ja B-hepatiiti. Kindel viis reisil olles hepatiiti vältida on vaktsineerimine.

 „Sügisel planeerivad paljud inimesed puhkusereise koolivaheajaks ning talveperioodiks, mistõttu on nüüd õige aeg kõigile meelde tuletada, et iga reisiplaani oluline osa on mõelda läbi ja teha ettevalmistusi ka enda ja oma lähedaste tervise kaitsmiseks,“ ütles Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar. „Hepatiidi ohtu seostatakse pigem kaugemate piirkondadega, samas tõestas aasta tagasi Lätis puhkenud A-hepatiidi epideemia, et tõsine riskipiirkond võib olla palju lähemal.“

Kuni detsembri keskpaigani kestva teavitusprojekti raames on kavas avaldada hepatiidialaseid reklaame ning harivaid lugusid nii trüki-, raadio- kui telemeedias. Teavitusprojekti sponsor on GSK Eesti OÜ ning projekti tegevused on kooskõlastatud Terviseameti ja Ravimiametiga.

Hepatiiti haigestumist on võimalik vältida vaktsineerimisega vähemalt neli nädalat enne reisi algust ning pöörates reisil olles erilist tähelepanu hügieeninõuete täitmisele ja tarbitava joogivee ning toidu ohutusele.

Hepatiit

Hepatiit ehk kollatõbi on maksapõletik, mille põhjuseks on nakatumine ühega viiest viirusetüübist: A-, B-, C-, D- või E-hepatiidi viirustega. Kõik need viirused võivad põhjustada ägedat haiguse kulgu. B-või C- hepatiidi viirused võivad põhjustada valdavalt haigusnähtudeta kulgevat haigusvormi, mis võib üle minna krooniliseks nakkuseks. B-hepatiit on viiruslikest hepatiitidest kõige tõsisem ja koos A-hepatiidiga ainus hepatiidivorm, mida saab vaktsineerimise teel ära hoida.

Lähemat infot hepatiidi ja selle vastu vaktsineerimise kohta on võimalik küsida oma perearstilt ning leida  hepatiidi veebilehelt.