Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Sinivetikad Tallinna lahe keskosas

Eesti mereinstituudi poolt tehtud vaatluste andmeil täheldati Tallinna lahe keskosas intensiivset sinivetikate õitsengut, mis võib põhjakaare tuultega triivida ka supelrandadesse.

Terviseameti hinnangul on Tallinna randade suplusvee olukord praegu rahuldav ja kuna tuul puhub Eestis ilmajaama andmeil valdavalt kagust ja lõunast, siis otsest mürgiste vetikate ohtu pealinna supelrandadele hetkel ei ole.

Tuletame kõigile suplejatele meelde, et sinivetikat on lihtne esmase vaatluse põhjal ka ise määrata. Kui märkate, et vesi on muutunud tänu silmaga nähtavatele helvestele kollakas-roheliseks ja kogu kaldaäär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib tegu olla sinivetikatega. Kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksal püsima ei jää, on sinivetika tõenäosus veel kindlam.

Sellises vees supleja peaks kindlasti end pärast suplust korralikult puhta veega loputama, eriti lapsi on vaja korralikult üle pesta. Leiust võiks teavitada Terviseameti kohalikku talitust või kohalikku omavalitsust.