Sa oled siin

Saaremaal algab ligi 300 osalejaga rahvusvaheline meditsiiniõppus 

Foto: Simmo Saar

Täna algab Saaremaal terviseameti ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös korraldatav kolmepäevane ja ligi 300 osalejaga meditsiiniõppus MODEX19, mille käigus harjutavad Eesti ja kuue välisriigi vabatahtlikud meedikud suurõnnetuses vigastatud elanike aitamist.

Õppusel osalejad harjutavad nii katastroofipiirkonda saabumist, koostööd vastuvõtva riigiga kui erineva kategooria kannatanute käitlemist ja abistamist. Välihaiglaga meditsiinirühmad on õppusele saatnud Austria ja Rumeenia, Eesti koos Saksamaa, Türgi, Ühendkuningriigi ja Itaaliaga harjutavad tegutsemist ühise meditsiinirühmana välihaigla koosseisus. Samuti võtavad õppusest osa Põhja-Eesti regionaalhaigla, Kuressaare haigla, Tallinna kiirabi, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus ning Saaremaa vallavalitsus.

Õppuse peakorraldaja terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnul on terviseameti üks ülesanne koordineerida õppusel osaleva kolme välihaigla tööd ning harjutada seeläbi meditsiinilise ressursi tõhusaimat kasutamist keerulistes oludes. „Samuti testime õppusel ka meie enda meditsiinirühma oskusi ja varustust, sest üks rahvusvaheline välihaigla komplekteeritakse osaliselt Eesti meeskonna liikmete ja vahenditega.“

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma juht Raido Paasma sõnade kohaselt aitavad nii rahvusvahelised õppused kui rahvusvahelistel missioonidel osalemine tugevdada tervishoiutöötajate katastroofimeditsiini teadmisi ja oskusi. „Tänu sellele areneb ka meie tervishoiu kui süsteemi võimekus kriisidele reageerida.“

Modex19 stsenaariumi kohaselt põhjustab piirkonnas katastroofi lähistele kukkunud meteoriidi põhjustatud hiidlaine.

Vajadusel rahvusvahelistel missioonidel osaleva Eesti meditsiinirühma koosseisu kuulub enam 100 vabatahtlikku tervishoiutöötajat. Rühma komplekteeritava välihaigla käsutuses on EMO-, anesteesia-intensiiv-, kirurgia- ja üldmoodulid ning välihaigla on võimeline tagama iseseisva ööpäevaringse toimimise kahes vahetuses. 2015. aastast korraldavad Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma võimekuse ja valmiduse hoidmist terviseamet ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga.

Saarlaste jaoks võib õppus kaasa tuua ajutised liikluspiirangud ning kiirabiautode tavapärasest tihedama liiklemise.

Modex19 raames peetakse sel aastal õppusi Ühendkuningriigis, Taanis, Eestis, Bulgaaris ja Itaalias.

 

Veel uudiseid samal teemal

11.04.2019

Galerii: Õppusel Modex 19 osalevad meedikud alustasid õppekannatanute abistamist

Eesti ja kuue partnerriigi vabatahtlikud meedikud püstitasid täna kolm päeva kestva õppuse Modex 19 raames Kuressaare linna kolm välihaiglat ning alustasid õppekannatanute abistamist.

Koostöölepe
19.03.2019

Koostöölepe: perearstiabi kättesaadavus kõigis Eesti piirkondades on riiklik prioriteet

Eesti Perearstide Selts, terviseamet, Eesti Haigekassa ja sotsiaalministeerium allkirjastasid täna, 19. märtsil koostöökokkuleppe perearstiabi jätkusuutlikkuse tagamiseks. Lepingu osalised rõhutavad, et esmatasandi arstiabi kättesaadavus kõigis Eesti piirkondades on riiklik tervishoiukorralduslik prioriteet. Ühiselt lepiti kokku eesmärgid ja tegevused, mida lähiaastatel perearstiabi kättesaadavuse ja arengu tagamiseks koostöös ellu viiakse.