Sa oled siin

Saaremaal algab ligi 300 osalejaga rahvusvaheline meditsiiniõppus 

Foto: Simmo Saar

Täna algab Saaremaal terviseameti ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös korraldatav kolmepäevane ja ligi 300 osalejaga meditsiiniõppus MODEX19, mille käigus harjutavad Eesti ja kuue välisriigi vabatahtlikud meedikud suurõnnetuses vigastatud elanike aitamist.

Õppusel osalejad harjutavad nii katastroofipiirkonda saabumist, koostööd vastuvõtva riigiga kui erineva kategooria kannatanute käitlemist ja abistamist. Välihaiglaga meditsiinirühmad on õppusele saatnud Austria ja Rumeenia, Eesti koos Saksamaa, Türgi, Ühendkuningriigi ja Itaaliaga harjutavad tegutsemist ühise meditsiinirühmana välihaigla koosseisus. Samuti võtavad õppusest osa Põhja-Eesti regionaalhaigla, Kuressaare haigla, Tallinna kiirabi, päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, häirekeskus ning Saaremaa vallavalitsus.

Õppuse peakorraldaja terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnul on terviseameti üks ülesanne koordineerida õppusel osaleva kolme välihaigla tööd ning harjutada seeläbi meditsiinilise ressursi tõhusaimat kasutamist keerulistes oludes. „Samuti testime õppusel ka meie enda meditsiinirühma oskusi ja varustust, sest üks rahvusvaheline välihaigla komplekteeritakse osaliselt Eesti meeskonna liikmete ja vahenditega.“

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma juht Raido Paasma sõnade kohaselt aitavad nii rahvusvahelised õppused kui rahvusvahelistel missioonidel osalemine tugevdada tervishoiutöötajate katastroofimeditsiini teadmisi ja oskusi. „Tänu sellele areneb ka meie tervishoiu kui süsteemi võimekus kriisidele reageerida.“

Modex19 stsenaariumi kohaselt põhjustab piirkonnas katastroofi lähistele kukkunud meteoriidi põhjustatud hiidlaine.

Vajadusel rahvusvahelistel missioonidel osaleva Eesti meditsiinirühma koosseisu kuulub enam 100 vabatahtlikku tervishoiutöötajat. Rühma komplekteeritava välihaigla käsutuses on EMO-, anesteesia-intensiiv-, kirurgia- ja üldmoodulid ning välihaigla on võimeline tagama iseseisva ööpäevaringse toimimise kahes vahetuses. 2015. aastast korraldavad Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma võimekuse ja valmiduse hoidmist terviseamet ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga.

Saarlaste jaoks võib õppus kaasa tuua ajutised liikluspiirangud ning kiirabiautode tavapärasest tihedama liiklemise.

Modex19 raames peetakse sel aastal õppusi Ühendkuningriigis, Taanis, Eestis, Bulgaaris ja Itaalias.

 

Veel uudiseid samal teemal

 Õues toimetamised võiksid võimalusel jääda kas hommiku- või õhtupoolikusse
05.06.2019

Kuumus ohustab eelkõige väikelapsi ning kroonilisi haigeid

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelaste vanemad, eakad, ülekaalulised ning kroonilisi haigusi põdevad inimesed.

01.06.2019

Terviseamet kutsub lapsevanemaid lapse tervist kaitsma

„Valge Õhupalli“ aktsiooniga liitunud terviseamet tuletab tänasel lastekaitsepäeval meelde, et üks viis oma lapsele head teha on teda nakkushaiguste eest kaitsta.