Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Reovees on koroonaviirusesisaldus jätkuvalt kõrge

Reovees on koroonaviirusesisaldus jätkuvalt kõrge

Terviseameti reoveeuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse kogus on jätkuvalt kõrge. Enamik punkte on oranžid või punased.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa tõdes, et üle Eesti on näha viirustaseme tõusu. „Viirustaseme tõus oli Tallinna ümbruses – Laagri, Peetri ja Maardu piirkondades. Märgatav tõus oli ka saartel, kus Kärdla punkt oli punane,“ selgitas ta.

Viirustase on jätkuvalt kõrgel Lõuna-Eestis. „Oranži jõudsid Põlva ja Valga. Nii Elva kui Jõgeva on punased, Tartu püsib teist nädalat punane,“ selgitas Jõemaa ja lisas, et Ida-Virumaale lisandus punase punktina Ahtme.

„Arvestades, et üle-eestiline nakatumise tase jätkuvalt tõuseb, ei ole ka üllatav, et reovee tulemused halvenevad,“ lisas Jõemaa. Viimase 14 päeva haigestumus oli kasvutrendis keskmiselt 64% võrra kõikides maakondades. Haigestumise kasv jätkub.

Selle aasta algusest võttis Terviseamet Tartu Ülikoolilt üle koroonaviiruse reoveeuuringu. Tartu Ülikooli eesmärk oli SARS-CoV-2 reoveeseire süsteemi välja töötamine ja meetodi arendamine. Väljatöötatud meetod anti üle Terviseametile ja edaspidi viiakse uuringud läbi Terviseameti Nakkushaiguste Laboris.

Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas, proovid kogub vastavalt Terviseameti tellimusele Eesti Keskkonnauuringute Keskus. Seireprotsessi sisus rohkem muudatusi ei tule. Terviseamet jätkab reoveeproovide tulemuste avaldamisega sarnaselt varasemaga ning kogu info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab Terviseameti kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

21.12.2023

Nädalaga lisandus 236 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 236 gripiviiruse juhtu. Alanud on gripiviiruse epideemiline levik.

12.10.2023

Kinnitati esimene A-gripiviiruse juht, kokku on tuvastatud neli gripijuhtu

Sel nädalal kinnitati laboratoorselt esimene A-gripiviiruse juht, kokku on registreeritud neli gripijuhtu. Laialdast gripilevikut ei ole veel täheldatud.