Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Reovees on koroonaviirusesisaldus jätkuvalt kõrge

Reovees on koroonaviirusesisaldus jätkuvalt kõrge

Terviseameti reoveeuuringu tulemused näitavad, et koroonaviiruse kogus on jätkuvalt kõrge. Enamik punkte on oranžid või punased.

Terviseameti keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa tõdes, et üle Eesti on näha viirustaseme tõusu. „Viirustaseme tõus oli Tallinna ümbruses – Laagri, Peetri ja Maardu piirkondades. Märgatav tõus oli ka saartel, kus Kärdla punkt oli punane,“ selgitas ta.

Viirustase on jätkuvalt kõrgel Lõuna-Eestis. „Oranži jõudsid Põlva ja Valga. Nii Elva kui Jõgeva on punased, Tartu püsib teist nädalat punane,“ selgitas Jõemaa ja lisas, et Ida-Virumaale lisandus punase punktina Ahtme.

„Arvestades, et üle-eestiline nakatumise tase jätkuvalt tõuseb, ei ole ka üllatav, et reovee tulemused halvenevad,“ lisas Jõemaa. Viimase 14 päeva haigestumus oli kasvutrendis keskmiselt 64% võrra kõikides maakondades. Haigestumise kasv jätkub.

Selle aasta algusest võttis Terviseamet Tartu Ülikoolilt üle koroonaviiruse reoveeuuringu. Tartu Ülikooli eesmärk oli SARS-CoV-2 reoveeseire süsteemi välja töötamine ja meetodi arendamine. Väljatöötatud meetod anti üle Terviseametile ja edaspidi viiakse uuringud läbi Terviseameti Nakkushaiguste Laboris.

Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas, proovid kogub vastavalt Terviseameti tellimusele Eesti Keskkonnauuringute Keskus. Seireprotsessi sisus rohkem muudatusi ei tule. Terviseamet jätkab reoveeproovide tulemuste avaldamisega sarnaselt varasemaga ning kogu info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab Terviseameti kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

13.09.2024

Hoiatav näide Lätist: Difteeria viis 3 last ja 1 täiskasvanu haiglasse, üks laps on raskes seisus

Möödunud nädalal sattus Lätis difteeria tõttu haiglaravile neljaliikmeline perekond – kolm last ja üks täiskasvanu. Üks laps vajab raske seisundi tõttu intensiivravi ning kõik nad olid haiguse vastu vaktsineerimata. Terviseamet hoiatab, et kuigi difteeria vastu on olemas efektiivne vaktsiin juba 1940. aastatest, on immuniseerimisega hõlmatus tänaseks langenud kriitilise piirini ning sarnased lokaalsed puhangud võivad aset leida ka Eestis.

28.08.2024

Ülevaade COVID-19 levikust: nakatumine kasvab, kooli algus võib viiruse levikut veelgi hoogustada

Haigestumus COVID-19sse on taas kasvama hakanud ning kooli algus hoogustab viiruste levikut veelgi. Riskirühma kuuluvatel inimestel tuleks end seetõttu koroonaviiruse vastu vaktsineerida, sest vaktsiinid pakuvad jätkuvalt head kaitset raskelt kulgeva haiguse vastu.