Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Püsimeigi pigment peab olema korrektse märgistusega

Terviseamet juhib tähelepanu, et püsimeigi pigmente, mille märgistus ei sisalda lauset „Tätoveerimiseks või püsimeigi tegemiseks kasutatav segu“, ei tohi püsimeigi tegemiseks kasutada! Antud märge on ette nähtud spetsiaalselt selleks, et teenuse pakkujatel oleks kergem piirangust kinni pidada. 

Järelevalve käigus on selgunud, et teenuse osutamisel kasutatakse nõuetele mittevastavaid püsimeigi tinte, mis on mõeldud vaid sünteetilisel nahal harjutamiseks. Püsimeigi teenuse pakkuja peab olema tähelepanelik ja valima kasutamiseesmärgile vastavad tooted. Uute nõuete eesmärk on kaitsta kemikaalidega kokkupuudet, mis põhjustavad vähki, viljatust või allergilist dermatiiti. 

Tarbijal on õigus küsida teenuse pakkujalt enne protseduuri tegemist infot püsimeigi tintide kohta. Veendu, et sulle tehakse protseduur tätoveerimiseks või püsimeigiks ettenähtud tindiga.

Veel uudiseid samal teemal

18.09.2023

Kemikaalide ohutu käitlemise kohta valmis mahukas juhend

Päästeamet koostas koostöös teiste ametkondadega mahuka juhendi kemikaalide ohutu käitlemise kohta. Juhendi tutvustamiseks toimub 11. oktoobril ka infopäev.

14.09.2023

Osoon on lisatud biotsiidimääruse heakskiidetud toimeainete nimekirja kasutamiseks desinfektsioonivahendites.

Osoon on lisatud biotsiidimääruse (EL) nr 528/2012 (BPR) heakskiidetud toimeainete nimekirja kasutamiseks desinfektsioonivahendites.