Sa oled siin

Perearstid teevad Haapsalus pilootprojekti raames videokonsultatsioone

Haapsalu linna perearsti nimistusse kuuluvaid inimesi hakkas aasta algusest terviseameti pilootprojekti raames teenindama perearst Madis Tiigile kuuluv Terviseagentuur OÜ, kelle arstid suhtlevad patsientidega nii tavapärase vastuvõtu kui videokonsultatsioonide abil.

Doktor Katrin Raidla ja doktor Madis Tiik võtavad patsiente vastu kolmel päeval nädalas, kolmel päeval nädalas on aga võimalik videosilla abil konsulteerida Järva valla perearst doktor Kadri Riivikuga.  Videokonsultatsioonide puhul teeb olulise eeltöö patsiendiga pereõde, kes videosilla ajal abistab nii arsti kui patsienti.

Terviseameti tervishoiuteenuste osakonna juhataja Pille Saare sõnul tuleb olukorras, kus perearstid sageli ei soovi enam töötada väljaspool Tallinnat ja Tartut, otsida inimestele arstiabi pakkumiseks uusi lahendusi. „Haapsalu puhul näeme kombineeritud varianti, kus pakutakse nii võimalust kohtuda perearstiga isiklikult kui vajadusel saada nõu kas pereõelt või videosilla kaudu arstilt,“ ütles Pille Saar, kelle sõnade kohaselt võimaldab videokonsultatsiooni formaat sarnaselt tavavastuvõtuga arstil saada ülevaade nii inimese murest ja haigusloost kui kirjutada välja digiretsepte ning saatekirju.

Enam kui 1700 inimesega Haapsalu nimistut haldava Terviseagentuur OÜ omaniku ja Vormsi valla perearst Madis Tiigi sõnul soovib ta Haapsalu inimestele pakkuda kvaliteetset esmatasandi arstiabi, mis on kooskõlas ka Eesti Perearstide Seltsi põhimõtetega. „Videokonsultatsioonide puhul pole tegemist millegi uue ja rabavaga, samasugune formaat on kasutusel nii mitmeski riigis. Ka Eestis hakkame selliseid lahendusi tulevikus ilmselt üha enam kohtama,“ ütles doktor Tiik.

Videokonsultatsioone kasutatakse Eestis veel Tõstamaal ja väikesaartel. Haapsalu pilootprojekti kogemustele tuginedes plaanivad terviseamet ja haigekassa välja töötada esmatasandi arstiabi pakkumise võimalikud lahendused piirkondadele, mille nimistu konkurssidel perearstid osaleda soovinud ei ole.

Eestis on kokku ligi 800 perearsti nimistut, millest ligi 280 asub Tallinnas. Enam kui neljakümnel nimistul on hetkel ajutine asendaja.

Perearsti nimistule perearsti leidmiseks korraldab konkursse terviseamet. Konkurssidel saavad osaleda vaid perearsti kvalifikatsiooni omavad tervishoiutöötajad, kes valituks osutumise puhul sõlmivad esmatasandi arstiabiteenuse osutamiseks lepingu haigekassaga.

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Pixabay
09.06.2020

Terviseamet: hädaolukord on lõppenud, oleme hädaolukorra ohu faasis ja jääme ärksaks

Terviseamet viis valmisoleku taseme madalamale ja jääb nüüdsest tervishoiualase hädaolukorra ohu faasi.

Foto: Pixabay
07.06.2020

COVID-19 blogi, 7. juuni: ööpäevaga lisandus 8 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 654 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1,2 protsenti ehk 8 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 5 positiivset testi tulemust Harjumaale (4 Tallinnasse), üks Läänemaale, üks Pärnumaale ja üks Viljandimaale.