Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Pärnu Raeküla rannas pole sel hooajal suplemine soovitatav

Pärnu Raeküla rannas pole sel hooajal suplemine soovitatav

Sellest hooajast ei ole Pärnu Raeküla rand ametlik supluskoht, suplemine rannas pole soovitatav.

Raeküla ranna veekvaliteet on viiendat hooaega järjest määratud „halba“ kvaliteediklassi. Suplusvee kvaliteet ei ole viimase viie aasta jooksul paranenud, mistõttu kehtib seal alaline soovitus mitte supelda. Soovitus kehtib seni, kuni veekvaliteet supluskohas paraneb. „Halb“ kvaliteediklass näitab, et suplusvesi võib olla mõjutatud ühe või mitme reostusallika poolt. Sellise supluskoha puhul tuleb supluskoha valdaja poolt rakendada kvaliteedijuhtimise meetmeid, et vältida suplejate kokkupuudet reostusega.

Pärnu Raeküla ranna veekvaliteet on mõjutatud mitme reostusallika poolt. Suplusvee reostus väljendub selles, et vees esineb suurel hulgal soole enterokokkide ja E. coli baktereid. Tegemist on indikaatorbakteritega, mis aitavad fekaalse päritoluga reostust kindlaks teha. Tegemist on levinud bakteritega, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus. Enamus nende bakterite vorme on ohutud, kuid nende hulgas võib esineda vorme või teisi mikroorganisme, mis võivad põhjustada haigestumisi.

Raeküla ranna halba veekvaliteeti näitab eelkõige soole enterokokkide ja E. coli bakterite sisalduse suur kõikumine vees.

Reostus rannas ei ole püsiv. Viimase nelja hooaja suplusvee proovid näitavad, et hooaja alguses on veekvaliteet hea ning on esinenud üksikuid kontrollväärtuste ületamisi. Veekvaliteet on varasematel hooaegadel halvenenud juuli teisest poolest.  

Raeküla rannas on suur tõenäosus võimaliku reostuse esinemiseks, mistõttu Terviseamet soovitab seal mitte supelda. Suplusvee seire rannas jätkub, et oleks võimalik välja selgitada reostuse põhjused ja hinnata suplusvee kvaliteeti.  

Veel uudiseid samal teemal

25.08.2023

Terviseamet korraldab Kohtla-Järvel tasuta ilu- ja isikuteenuste infopäeva

Terviseamet korraldab tasuta ilu- ja isikuteenuste infopäeva Kohtla-Järvel, kuhu on oodatud nii valdkonnas tegutsevad kui ka alles alustavad iluteenindajad.

24.07.2023

Terviseamet tuletab meelde: enne iluprotseduuri kontrolli teenindaja tausta!

Iluteenuseid ostes tasub eelnevalt läbi viia põhjalik eeltöö, sest kogemuse või kvalifikatsiooni puudumine võib viia suurenenud tüsistuste riskini, ebakvaliteetse tulemuseni ja halvimal juhul pöördumatute tervisekahjustusteni.