Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Pärnu Raeküla rannas pole sel hooajal suplemine soovitatav

Pärnu Raeküla rannas pole sel hooajal suplemine soovitatav

Sellest hooajast ei ole Pärnu Raeküla rand ametlik supluskoht, suplemine rannas pole soovitatav.

Raeküla ranna veekvaliteet on viiendat hooaega järjest määratud „halba“ kvaliteediklassi. Suplusvee kvaliteet ei ole viimase viie aasta jooksul paranenud, mistõttu kehtib seal alaline soovitus mitte supelda. Soovitus kehtib seni, kuni veekvaliteet supluskohas paraneb. „Halb“ kvaliteediklass näitab, et suplusvesi võib olla mõjutatud ühe või mitme reostusallika poolt. Sellise supluskoha puhul tuleb supluskoha valdaja poolt rakendada kvaliteedijuhtimise meetmeid, et vältida suplejate kokkupuudet reostusega.

Pärnu Raeküla ranna veekvaliteet on mõjutatud mitme reostusallika poolt. Suplusvee reostus väljendub selles, et vees esineb suurel hulgal soole enterokokkide ja E. coli baktereid. Tegemist on indikaatorbakteritega, mis aitavad fekaalse päritoluga reostust kindlaks teha. Tegemist on levinud bakteritega, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus. Enamus nende bakterite vorme on ohutud, kuid nende hulgas võib esineda vorme või teisi mikroorganisme, mis võivad põhjustada haigestumisi.

Raeküla ranna halba veekvaliteeti näitab eelkõige soole enterokokkide ja E. coli bakterite sisalduse suur kõikumine vees.

Reostus rannas ei ole püsiv. Viimase nelja hooaja suplusvee proovid näitavad, et hooaja alguses on veekvaliteet hea ning on esinenud üksikuid kontrollväärtuste ületamisi. Veekvaliteet on varasematel hooaegadel halvenenud juuli teisest poolest.  

Raeküla rannas on suur tõenäosus võimaliku reostuse esinemiseks, mistõttu Terviseamet soovitab seal mitte supelda. Suplusvee seire rannas jätkub, et oleks võimalik välja selgitada reostuse põhjused ja hinnata suplusvee kvaliteeti.  

Veel uudiseid samal teemal

28.06.2022

Tallinnas tuvastati esimesed sinivetikad

Terviseameti Põhja regionaalosakond võttis esmaspäeval Pirita supluskohast veeproovi sinivetikate määramiseks. Proovi tulemus viitas mõõdukale õitsengule ning vähesel määral leidus ka potentsiaalselt toksilisi liike.

Juunis algas ametlik suplushooaeg
23.06.2022

Juunis algas ametlik suplushooaeg

Juunis avati Eestis ametlik suplushooaeg, mis kestab augusti lõpuni. Ametlik hooaeg avatakse supluskohtades, mis on hooldatud ja korrastatud, tagatud on ujujate ohutus, olemas on info veekvaliteedi ja valdaja kohta.