Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Pärnu Raeküla rannas pole sel hooajal suplemine soovitatav

Pärnu Raeküla rannas pole sel hooajal suplemine soovitatav

Sellest hooajast ei ole Pärnu Raeküla rand ametlik supluskoht, suplemine rannas pole soovitatav.

Raeküla ranna veekvaliteet on viiendat hooaega järjest määratud „halba“ kvaliteediklassi. Suplusvee kvaliteet ei ole viimase viie aasta jooksul paranenud, mistõttu kehtib seal alaline soovitus mitte supelda. Soovitus kehtib seni, kuni veekvaliteet supluskohas paraneb. „Halb“ kvaliteediklass näitab, et suplusvesi võib olla mõjutatud ühe või mitme reostusallika poolt. Sellise supluskoha puhul tuleb supluskoha valdaja poolt rakendada kvaliteedijuhtimise meetmeid, et vältida suplejate kokkupuudet reostusega.

Pärnu Raeküla ranna veekvaliteet on mõjutatud mitme reostusallika poolt. Suplusvee reostus väljendub selles, et vees esineb suurel hulgal soole enterokokkide ja E. coli baktereid. Tegemist on indikaatorbakteritega, mis aitavad fekaalse päritoluga reostust kindlaks teha. Tegemist on levinud bakteritega, kes elavad inimeste ja teiste soojavereliste loomade soolestikus. Enamus nende bakterite vorme on ohutud, kuid nende hulgas võib esineda vorme või teisi mikroorganisme, mis võivad põhjustada haigestumisi.

Raeküla ranna halba veekvaliteeti näitab eelkõige soole enterokokkide ja E. coli bakterite sisalduse suur kõikumine vees.

Reostus rannas ei ole püsiv. Viimase nelja hooaja suplusvee proovid näitavad, et hooaja alguses on veekvaliteet hea ning on esinenud üksikuid kontrollväärtuste ületamisi. Veekvaliteet on varasematel hooaegadel halvenenud juuli teisest poolest.  

Raeküla rannas on suur tõenäosus võimaliku reostuse esinemiseks, mistõttu Terviseamet soovitab seal mitte supelda. Suplusvee seire rannas jätkub, et oleks võimalik välja selgitada reostuse põhjused ja hinnata suplusvee kvaliteeti.  

Veel uudiseid samal teemal

11.03.2023

Legionella bakter tekitab küsimusi - kas spaade ja spordiklubide külastamine on ikka ohutu?

Terviseamet kogus kokku Legionella bakteri kohta kõige enam esitatud küsimused ning selgitab, et Eesti vee- ja saunakeskuste külastamine on endiselt ohutu, kui peetakse kinni bakteri leviku tõkestamise soovitustest.

02.03.2023

Tartu V Spa veetorustikest võetud proovides ületas Legionella bakteri sisaldus normpiire

Terviseamet tuvastas Tartu V Spa veetorustikest võetud proovidest Legionella bakteri, mille sisaldus ületas normpiire kohati ligi 100 korda. Tegemist ei olnud rutiinse kontrolliga, vaid Terviseamet kontrollis erinevaid paiku, millega puutus kokku üks legionelloosi haigestunud eakas riskirühma patsient, kelle tervislik seisund on raske.