Osoon on lisatud biotsiidimääruse heakskiidetud toimeainete nimekirja kasutamiseks desinfektsioonivahendites.
Osoon on lisatud biotsiidimääruse (EL) nr 528/2012 (BPR) heakskiidetud toimeainete nimekirja kasutamiseks desinfektsioonivahendites.
Desinfektsioonivahendid määratletakse biotsiidimääruse nr (EL) 528/2012 (BPR) alusel biotsiidideks erinevates tooteliikides.
Biotsiidi, milles sisalduvad toimeained on heakskiidetud, on lubatud Eestis kättesaadavaks teha ja kasutada, kui see on saanud BPR alusel loa.
Komisjoni rakendusmäärusega (EL) 2023/1078 kiidetakse heaks toimeaine hapnikust (sh ümbritsevast õhust või veest) saadud osooni kasutamine tooteliikidesse 2, 4, 5 ja 11 kuuluvates biotsiidides (heakskiitmise kuupäev 01.07.2024).
Kui Teie ettevõte kasutab hapnikust või ümbritsevast õhust või veest saadud osooni nt joogivee, basseinivee, siseõhu, pindade, toiduga kokkupuutuvate seadmete, torustike desinfitseerimiseks, töötlemissüsteemides jahutusvee säilitamiseks, kliimaseadmetes, siis kohapeal saadud osoon on biotsiid ja sellele tuleb esitada liidu või riikliku loa ja paralleelse vastastikuse tunnustamise taotlus hiljemalt 01.07.2024.
Infot biotsiidi loa taotlemise kohta leiate Euroopa Kemikaaliameti (ECHA) veebilehelt.
Ettevõte võib osoonile biotsiidi loa taotlemisel ühendust võtta konsortsiumitega European Ozone Trade Association (EUO3TA) või EurO3zon, et uurida, kas saab liituda konsortsiumi poolt esitatava biotsiidi(pere) loa taotlusega.
Biotsiidi loa taotlemise kohta täiendavad küsimused palume edastada BPR kasutajatoe aadressile [email protected].
Veel uudiseid samal teemal
Ohtlik trend: väikelaste mürgistusjuhtumid sagenevad, kuigi on välditavad
Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662 laekunud kõnede hulgas on kasvanud juhtumite hulk, kus väikelapsed joovad laokile jäetud kemikaale või söövad vanavanemate öökapile unustatud ravimeid.
Euroopa Komisjon võttis vastu mikroplasti piirangu
Euroopa Komisjon võttis 25. septembril 2023 REACH-määruse alusel vastu piirangu, mis piirab tahtlikult lisatud mikroplasti kasutamist kosmeetikatoodetes, pesuvahendites ja tehisspordiväljakutes. See hoiab ära umbes poole miljoni tonni mikroplasti sattumise keskkonda.