Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Oasis salvrätid põhjustasid Norras nakkuspuhangu, Terviseameti andmetel Eesti turul toodet ei levitata

Oasis salvrätid põhjustasid Norras nakkuspuhangu, Terviseameti andmetel Eesti turul toodet ei levitata

Euroopa Komisjoni ohtlikest toodetest kiirteavitamise süsteemi Safety Gate (RAPEX) kaudu tuli teade terviseohtlikust kosmeetikatootest: ühekordsed niisked salvrätid „Oasis bedbath, Unperfumed 5 pack“; partiinumbritega 107537, 107595 ja 109422 (edaspidi Oasis salvrätid).

Kosmeetikatootes leiti patogeenne bakter Pseudomonas aeruginosa, mis tekitas Norras nakkuse puhangu. Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse (ECDC) kaudu teatas Norra Rahvatervise Instituut, et märtsi lõpuks oli kokku nakatunuid 242 patsienti 34-st haiglast ja nendest 19% olid raskes seisundis.

Pseudomonas aeruginosa on patogeenne bakter, mis põhjustab kopsu-, kuseteede-, põletushaavade, sisekõrva- ja vereinfektsioone ning on üheks põhiliseks haiglainfektsioonide põhjustajaks. Eriti ohustatud on immuunpuudulikkusega inimesed, sealhulgas väikesed lapsed.

Oasis salvrätid on toodetud Inglismaal. Tootja on ettevõte Vernacare Limited (Lancashire UK). Terviseametile teadaolevalt ei ole Eesti turul Oasis salvrätte. Kosmeetikatoodetest teavitamise portaali (CPNP) kaudu ei ole ettevõtted Oasis salvrättide Eestis levitamisest teavitanud. Terviseamet ei saa siiski Oasis salvrättide Eesti turule sattumist välistada ja palub koheselt informeerida vastavate partiinumbritega Oasis salvrättide Eesti turult leidmisel.

Link ohtliku kosmeetikatoote kohta koos piltidega asub siin.

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2022

Terviseamet eemaldas müügilt ohtliku mänguasja

 

Terviseameti järelevalvetoimingute tulemusena kõrvaldati turult tervisele ohtlik mänguasjakomplekt FROZEN II, mis sisaldab lubatust rohkem tervist kahjustavat ainet.

21.06.2022

Avalik arutelu tooteliik 8 toimeaine propikonasool väljajätmise kriteeriumitele vastavuse kohta

Euroopa Kemikaaliameti (ECHA) poolt on algatatud avalik arutelu kogumaks informatsiooni tooteliik 8 (puidukonservandid) toimeaine propikonasool kohta.