Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

November on meditsiiniseadmete teabekuu!

Novembris korraldab Terviseameti meditsiiniseadmete osakond mitu infotundi erinevatel teemadel ning avaldab kolm valdkonna juhendit eesti keelde tõlgituna.

Infotundide toimumise ajad ja teemad on järgmised:

  • 01.11 kell 15:00 – Meditsiiniseadmete regulatsioon algajatele. Anname ülevaate põhilistest valdkonna õigusaktidest, tavapärase loengu asemel vaatame koos määruseid ning meditsiiniseadme seadust erinevate rollide vaatenurgast – tootjad, importijad, volitatud esindajad, levitajad ning tervishoiuasutused.
  • 08.11 kell 15:00 – Meditsiiniseadmete ohutusjärelevalve. Räägime ohujuhtumi mõistest ja teavitamise olulisusest, parandusmeetmest ja nende rakendamise viisidest.

  • 15.11 kell 15:00 – Tarkvaraline meditsiiniseade. Anname ülevaate üldpõhimõtetest ning tutvustame eesti keelde tõlgitud juhendit tarkvaraliste meditsiiniseadmete kohta.

  • 22.11 kell 15:00 – MSAs taotluste esitamine. Kordame üle olulisema seoses Meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogus taotluste esitamisega.

  • 29.11 kell 15:00 – Tervishoiuasutustes valmistatavate ja kasutatavate meditsiiniseadmete nõuded.

Infotundi või infotundidesse registreerimine on võimalik vajutades lingil. Päev enne iga infotunni toimumist saadetakse registreerunud osalejatele e-kiri veebikoosoleku kutsega.

Veel uudiseid samal teemal

06.02.2023

Iluteenindajatel on keelatud kasutada lokaalanesteesia ravimeid!

Terviseamet on iluteenuste terviseohutuse hindamistel täheldanud, et tätoveerimis- ja püsimeigiteenuse osutajad kasutavad teenuse osutamisel lokaalanesteesia ravimeid, mille määramine ja manustamine kliendile ei kuulu iluteenindaja pädevusse ning on ilusalongiteenuse osutamisel keelatud.