Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Nädalaga lisandus 55 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 54 A- ja üks B-gripiviiruse juht. Gripi levik on kasvamas, kuid hetkel hinnatakse grippi haigestumise intensiivsust siiski madalaks.

48. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 6077 inimest, nädalaga on haigestumine tõusnud kolmandiku võrra.

Grippi haigestumine on nädalaga kasvanud peaaegu 43% võrra, nädalaga lisandus 117 juhtu, millest 55 kinnitati laboratoorselt. Jätkuvalt registreeritakse enam kui pooled juhud Harjumaal. Haigusjuhtude arv kasvab ka teistes maakondades. Sel hooajal on grippi haigestunud 413 inimest, ägedaid respiratoorseid nakkushaiguste juhte on registreeritud üle 52 000.

Tervise infosüsteemi esialgsetel andmetel hospitaliseeriti eelmisel nädalal gripi tõttu üheksa patsienti, kellest enamik olid vaktsineerimata. Kokku on gripi tõttu haiglaravi vajanud 23 inimest, neist pooled on olnud üle 60-aastased.

Haigestumist põhjustavad rino- ja adenoviirused, A-gripiviirus ja SARS-CoV-2. Registreeritakse üksikuid paragripiviiruse poolt põhjustatud haigestumisjuhtumeid.

Nädala jooksul lisandus 5360 COVID-19 haigusjuhtu. Nädala jooksul hospitaliseeriti 285 patsienti, neist 116 sümptomaatilise COVID-19ga. SARS-CoV-2 levik on laialdane, mõõdukas kasvutrend jätkub. Enamik haiglaravi vajavatest inimestest on üle 60-aastased.

 

Viirushaiguste meelespea:

  • Haigena püsi kodus!
  • Külasta riskirühma kuuluvaid inimesi vaid siis, kui oled terve.
  • Kahtluse korral testi ennast.
  • Haigestumise korral võta ühendust perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
  • Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.
  • Vaktsineeri ennast, kui pole seda veel teha jõudnud.
  • Järgi üldiseid hügieenireegleid!