Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Nädalaga lisandus 327 laboratoorselt kinnitatud gripijuhtu

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 327 gripijuhtu, kokku registreeriti 671 gripijuhtu. Gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levik on laialdane.

Eelmisel nädalal registreeriti 2909 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist 34,4% olid kuni 14-aastased lapsed. Gripiviirusega seotud haigusjuhtude arv kasvas 25% võrra.

Gripiviirus levib kõikides vanusrühmades. Kuna ringlusesse on jõudnud ka B-gripiviirus, võib haigestumine püsida veel mõned nädalad kõrgel tasemel.

TEHIKu andmetel oli viimase kahe nädala jooksul gripi tõttu haiglaravi vajanud 102 patsienti. Hooaja algusest on kokku hospitaliseeritud 628 inimest. Esialgsetel andmetel on sel viirushooajal esinenud 35 gripi kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit. Surnute mediaanvanus on 80 aastat.

Eelmisel nädalal lisandus 863 COVID-19 haigusjuhtu. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti 77 patsienti nii COVID-19 põhi- kui ka kaasuva haigusega. Üle 60-aastaste hospitaliseeritud patsientide osakaal moodustab 82,6% kõikidest COVID-19 põhihaiguse tõttu hospitaliseeritud patsientidest. Haiglate poolt edastatud esialgsetel andmetel esines neli COVID-19 kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit.

Terviseameti valimipõhise uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal saab COVID-19 haigestumuse intensiivsust hinnata madalaks, SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks. Domineerivaks on RS-viirused, mis moodustavad 24,3% kõigist haigestumistest. RS-viiruse levikuga võib haigestumus gripilaadsetesse haigustesse säilida küllaltki kõrgel tasemel, eriti väikelaste seas.

*Hetkel ringleb Eestis üheaegselt kaks gripiviiruse tüüpi: A-gripiviirus ja B-gripiviirus ning kolm alatüüpi: A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09 ja A(H3N2) ning B-gripiviirus alatüüp Victoria. Alatüpeeriti 38 A-gripiviirust ning 2 B-gripiviirust, neist 34 olid A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm09 ja 4 A(H3) ning 2 B-Victoria.