Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Nädala jooksul lisandus 10 gripiviiruse ja 2224 COVID-19 juhtu

46. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3785 inimest, 43%  kõikidest haigestunutest olid lapsed. Laboratoorselt kinnitati kümme gripiviiruse juhtu, nendest üheksa A-grippi ja üks B-gripp. COVID-19 juhtumeid lisandus 2224, millest 491 olid laboratoorselt kinnitatud.

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste valimipõhise uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab  haigestumust hinnata stabiilseks. Gripiviiruse levik on piiratud, registreeritakse üksikud gripijuhud. Peamiseks haigestumise põhjustajaks on rinoviirus, moodustades 19% kõikidest positiivsetest sentinel-proovidest. Eelmisel nädalas hakkas kasvama ka RS-viiruste osakaal, mis tähendab lähiajal intensiivsema gripiviiruse leviku algust. Gripiviiruse kasvu peaks olema näha kahe kuni kolme nädala jooksul.

Võrreldes eelmise nädalaga kasvas haigestumus koolilaste ja vanemaealiste inimeste seas, vastaval 25% ja 61% võrra.  Jätkuvalt on haigestunute seas enim kuni 5-aastaseid lapsi.  Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel hospitaliseeriti hooaja algusest gripi tõttu 12 patsienti, neist kolm kuni 4-aastast last, viis patsienti vanuses 5-64 ja neli patsienti vanuserühmas 65+.

Kolmapäevahommikuse seisuga oli haiglas 142 COVID-19 patsienti, kellest 59 vajasid haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Nädala jooksul suri üheksa inimest vanuses 66-91, kõigil olid rasked kaasuvad haigused. 

COVID-19 Haigestumus püsib stabiilsena, kasvutrend jätkub laste seas. Hoolekandeasutustes registreeritud kollete arv ja nendes tuvastatud nakatunute arv on võrreldes möödunud nädalatega vähenenud.

Sekveneerimise andmetel moodustab omikron-tüve osakaal 100%. BA.5 osakaal moodustab üle 90% kõikidest ringlevatest alamliinidest. Arvestades Euroopas ja mujal maailmas levivaid viiruse tüvede omadusi, ei ole alust kahtlustada lähiajal mõne teise tüve prevaleeruvaks muutumist.

Nii gripiviiruste kui ka SARS-CoV-2 viiruste osakaal püsib stabiilsena, moodustades umbes 10% positiivse kinnituse saanud sentinel proovidest. Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides.

 

Gripi statistika on leitav siit.

COVID-19 epiidülevaatega on võimalik tutvuda siin (PDF).

Veel uudiseid samal teemal

13.09.2024

Hoiatav näide Lätist: Difteeria viis 3 last ja 1 täiskasvanu haiglasse, üks laps on raskes seisus

Möödunud nädalal sattus Lätis difteeria tõttu haiglaravile neljaliikmeline perekond – kolm last ja üks täiskasvanu. Üks laps vajab raske seisundi tõttu intensiivravi ning kõik nad olid haiguse vastu vaktsineerimata. Terviseamet hoiatab, et kuigi difteeria vastu on olemas efektiivne vaktsiin juba 1940. aastatest, on immuniseerimisega hõlmatus tänaseks langenud kriitilise piirini ning sarnased lokaalsed puhangud võivad aset leida ka Eestis.

16.08.2024

KKK: Mida peab teadma ahvirõugetest?

Kuigi maailmas ja Euroopas levivad ahvirõuged endiselt edasi, ei ole Eestis alates 2022. aastast uusi haigusjuhte olnud. Haiguse sissetoomise risk on endiselt olemas.