Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Mürgistusteabekeskusel täitus oktoobris teine tööaasta

Kaks aastat tagasi, oktoobris, avas oma telefoniliini Eesti mürgistusteabekeskus, mis on seni Euroopa noorim. Numbri 16662 infoliini abil on kahe aasta jooksul nõustatud enam kui 800 mürgistusjuhtumi lahendamist, neist ligi kümnel protsendil juhtudest on olnud tegu mitme inimese üheaegse mürgistusega. Veerand helistajatest on olnud arstid ja õed.

Võrreldes keskuse esimese tööaastaga on kõnede arv teisel aastal suurenenud pea poole võrra. Kõnede arvust olulisemaks peavad keskuse töötajad adekvaatse mürgistusandmebaasi ülesehitamise ja uuendamise ning vastava eksperthinnangu olemasolu tagamist riigis.

Tegevuse eesmärgiks seati vähendada kiire ja täpse nõustamise kaudu ägedate mürgitusjuhtumite tagajärjel inimeste haigestumist, tervisekahjustusi ja suremust. Selle kõrval on oluline nii meditsiinipersonali kui ka elanikkonna teadlikkuse tõstmine infoliinile helistamise võimalusest, et teataks kust otsida abi, kui õnnetus on juhtunud. Kergemate mürgistuste või selle kahtluste korral saab telefoninumbrilt 16662 informatsiooni ja juhiseid, kuidas olukorraga iseseisvalt toime tulla, vältides sellega asjatuid visiite erakorralise meditsiini osakondadesse ja ka kiirabikutseid.

Mürgistusinfoliinil töötavad kuus rahvusvahelise mürgistusteabekoolituse läbinud ning pikaaegset töökogemusega arsti ja õde erakorralise meditsiini ning anesteesia- ja intensiivravi valdkonnast. Mürgistusinfoliin 16662 on avatud esmaspäevast reedeni ööpäevaringselt.  

Vaata lisaks: www.16662.ee