Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Mürgistusteabe infoliini 16662 tööaeg pikenes 16 tunni võrra

Mürgistusteabekeskuse infotelefoni 16662 tööaeg pikenes 16 tunni võrra ja on nüüd avatud ööpäevaringselt alates esmaspäeva hommikust 09.00 kuni laupäeva hommikuni 09.00. Infotelefonile 16662 võib helistada erinevate mürgistusi puudutavate küsimuste korral. Helistamine on anonüümne ning kõnedele kehtivad tavatariifid.  

Mürgistusinfoliini 2-aastase tööperioodi vältel on helistajate arv pidevalt kasvanud - 2010 aastal võrreldes 2009. aastaga oli kõnede kasv üle 35 protsendi.

Infoliinile helistajateks on tavakodanikele lisaks ka tervishoiutöötajad erakorralise meditsiini osakondadest, kiirabist ja perearstikeskustest.  Pooled kõnedest puudutavad laste ja noorukite mürgistusjuhtumeid, neist 30 protsenti hõlmavad kuni 3-aastaste lastega toimunud õnnetusi.

Mürgistusinfoliinil töötavad kuus rahvusvahelise mürgistusteabekoolituse läbinud ja pikaaegse erakorralise meditsiini ning anesteesia- ja intensiivravi töökogemusega arsti ja õde.

Mürgistusteabekeskuse põhieesmärgiks on haigestumiste, tervisekahjustuste ja suremuse vähendamine ägedate mürgistusjuhtumite tõttu. Lisaks pidevale nõustamise aluseks oleva teaduspõhise info töötlemisele, keskuse enda teadustööle ning telefoninõustamisele viiakse keskuse töötajate poolt läbi erinevaid koolitusi. Tervishoiutöötajatele viiakse läbi koolitusi erinevate mürgistusjuhtumite ravitaktikast, elanikkonnale tutvustatakse erinevate mürkide olemust, mürgistusjuhtumite ennetustegevust ja mürgistusjuhtudega seotud esmaabi.

Mürgistusteabekeskus avas oma telefoniliinid esmakordselt 6.oktoobril 2008. Esialgu vastati telefonile 16662 kaheksa tundi igal tööpäeval. Alates 2009.aastast muudeti vastamine ööpäevaringseks - esmaspäeva hommikust reede õhtuni. 2011. aastast nõustatakse helistajaid 16 tundi enam - esmaspäeva varahommikust kuni laupäeva hommikuni.  Enamikes Euroopa riikides on mürgistusteabe infoliinid avatud 24h kõikidel nädalapäevadel, mis on ka 16662 pikemajaliseks sihiks.