Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Loomahammustuste arv on viimastel aastatel langenud

Kõige sagedamini satuvad inimesed konflikti koertega, möödunud aastal registreeriti 1464 koerahammustust. Pahandusi juhtub palju ka kassidega, arsti abi vajas seetõttu 458 inimest.

Enim loomahammustusi registreeritakse reeglina Tallinnas ja Harjumaal - 2010. aastal 654 ning Narvas ja Ida-Virumaal kokku 382 hammustust. Tartus pöördus arstide poole 331 hammustuste tõttu abivajanud inimest. Kõige vähem vajasid loomahammustuste tõttu arstiabi hiidlased – kõigest 19-l korral.

Kui kõikides teistes maakondades on vigastuste tekitajaks valdavalt koerad, siis Hiiumaal tekitasid traumasid 15 korral 19-st kurjad kassid.

Möödunud aastal registreeriti veel 18 roti- ja 10 hiirehammustust. Oravad ja rebased puresid inimesi tõsisemalt mõlemad kuuel korral. Hamstrid, nirgid, küülikud, kährikud ja hobused põhjustasid kehavigastusi kõik neljal korral.

Haruldasemad hammustajad olid veel näiteks kobras, nugis, ondatra, nutria, metssiga, merisiga ja tšintšilja. Lindudest olid vigastuste tekitajatena esindatud kukk ja kajakas.