Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kuumalaine ohustab lapsi, eakaid ja päikese käes töötavaid inimesi

Terviseamet tuletab meelde, et kuigi Eestisse jõudnud kuumalaine ohustab enim kuni nelja-aastaseid lapsi ja üle 65-aastaseid täiskasvanuid, on kuumus kurnav ka täiesti tervetele inimestele.

Eriti tähelepanelikud peaksid olema kuumas füüsiliselt pingutavat tööd tegevad inimesed.

Kõrge õhutemperatuur ja tugev päikesekiirgus võivad põhjustada ülekuumenemist, päikesepõletusi, vedeliku ja soolade kaotust, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ja mitmete krooniliste haiguste ägenemist.

Võimalike ebameeldivuste vältimiseks tuleks hoiduda pikaajalisest päikese käes viibimisest keskpäeval. Kui see pole võimalik, siis kanda kindlasti päikese eest kaitsvaid riideid ja peakatteid.

Vedeliku kaotuse vältimiseks jooge sageli, soovitavalt gaasita mineraalvett. Kohvi ja alkoholiga ei tohiks kuuma ilmaga liialdada, kuna need joogid suurendavad vedelikukadu organismis.

Suure sooja nautijad peaksid kindlasti kasutama erinevaid päikesekaitsevahendeid, isegi siis, kui otsest päikest varjutavad harvad pilved, sest 90% UV-kiirgusest tungib ka läbi pilvede. Päikesekaitsevahendeid kandke nahale regulaarselt, et nende toime püsiks.

Rannas puhkajatele tuletame meelde, et vesi pakub UV-kiirguse eest minimaalset kaitset ning veest peegeldunud kiired võivad riski hoopis suurendada.

Vaata lisaks: Päike ja kuumus
UV kiirgus ja päikesekaitse