Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kutse immuniseerimisnädala pressikonverentsile

Algavat nädalat tähistab Euroopa Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) eestvedamisel immuniseerimisnädalana, mille juhtmõtteks on „jagatud lahendused ühistele ohtudele“.

Selle juhtmõttega soovitakse pöörata inimeste tähelepanu tõsiasjale, et vaktsiin-välditavate nakkushaiguste puhangud on kõikide riikide ühine oht, kuna haiguspuhangud ei tunnista riigipiire. 

Eelmisel nädalal saatis WHO  hoiatuse Euroopas levima hakanud leetrite puhangu kohta, nimetades, et esialgu levib haigus peamiselt Prantsusmaal. Suhteliselt palju haigestumisi on registreeritud juba ka Hispaanias Andaluusias ja Makedoonias. Leetritesse haigestumine on sagenenud ka Hollandis, Norras, Rumeenias, Saksamaal, Suurbritannias, Šveitsis ja Venemaal.

Terviseameti andmeil on aga haigus ühe reisija kaudu jõudnud juba ka Eestisse.

Milline on immuniseerimisealane olukord Eestis, millised ohud varitsevad meid Euroopas ja mujal maailmas, sellest räägivad esmaspäeval Terviseametis toimuval pressikonverentsil (25. aprill kell 14.00, Paldiski mnt 81) lähemalt Kuulo Kutsar ja Irina Filippova.

Lisaks on Terviseametil koostöös Sotsiaalministeeriumiga valminud esimene riiklik immuniseerimisalane veebileht www.vaktsineeri.ee, mille sisu ja loomise vajadust tutvustab pressikonverentsil lähemalt Martin Kadai Sotsiaalministeeriumist.

Euroopa immunisserimise nädala kohta saad täpsemalt lugeda siit