Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kuressaare veeproovid on paranenud

Viimase ööpäeva proovides ei esinenud E. coli baktereid. Joomiskõlblikuks saab kraanivee tunnistada siis, kui joogivee proovid on kolmel järjestikusel korral puhtad.

Kokkuleppel terviseametiga jätkab vee-ettevõtja proovide võtmist iga päev, kuni joogivee proovid on kolmel järjestikusel korral puhtad. Kui joogivesi on taas tarbimiseks ohutu, saadab Terviseamet piirkonnas viibivatele inimestele selle kohta SMS-teavituse. Seni kehtib range soovitus tarbida pudelivett või keedetud kraanivett.

Juhul, kui te pole alustanud oma kinnistu või hoone siseste trasside puhastusega, siis tehke seda esimesel võimalusel lähtuvalt Kuressaare Veevärgi soovitustest. Arvestama peab, et isegi kui trassis on joogivesi puhas, võib reostuse mõju esineda kinnistute ja kortermajade siseses trassis, mistõttu on läbivoolutamine väga oluline.

Vaatamata sellele, et joogiveetulemused on paranenud, võib haigestunute arv lähiajal püsida. Nakkushaiguste puhul avalduvad sümptomid pärast inkubatsiooniperioodi, mis sõltub haigustekitajatest. Näiteks E.coli patogeensete serotüüpide puhul on inkubatsiooniperiood kuni 10 päeva. Samuti võib esineda olukordi, mil inimene nakatub enam kui ühe haigustekitajaga. See tähendab, et inimesel võivad esineda sarnased sümptomid korduvalt, mida põhjustavad erinevad haigustekitajad. Jätkuvalt on väga oluline kinni pidada hügieeni ja toiduohutuse reeglitest, sest suvisel perioodil esineb tavapärasest rohkem soolenakkusi.

Neljapäeval paigaldati Kuressaare linna kolme asukohta veepaagid, millest Kuressaare elanikud saavad soovi korral endale puhast joogivett võtta. Punktid on avatud iga päev kuni probleemi lahenemiseni kell 10–20. Joogivee saamiseks tuleb kaasa võtta oma anum.

  • Kuressaare keskväljak (Elisa poe juures)
  • Kuressaare, Mooni tn 2 (Jyski poe parkla)
  • Kuressaare, J. Smuuli 1 (Tooma poe parkla)

Antav kogus isiku kohta ei ole piiratud, kuid vallavalitsus palub vett võtta mõistlikus koguses joomise ja söögitegemise tarbeks.

Joogivee uuringute osas saab Kuressaares asuva riiklikult volitatud LABRISe osakonda pöörduda. LABRIS võtab toidu- ja veeproove vastu 8.00-15.30, reedel 8.00 kuni 13.00. Samuti pakub labor kriisiolukorras ja kokkuleppel klientidega võimalust tulla proovide analüüsimiseks kohale ka töövälisel ajal ja nädalavahetusel.

Veel uudiseid samal teemal

25.08.2023

Terviseamet korraldab Kohtla-Järvel tasuta ilu- ja isikuteenuste infopäeva

Terviseamet korraldab tasuta ilu- ja isikuteenuste infopäeva Kohtla-Järvel, kuhu on oodatud nii valdkonnas tegutsevad kui ka alles alustavad iluteenindajad.

24.07.2023

Terviseamet tuletab meelde: enne iluprotseduuri kontrolli teenindaja tausta!

Iluteenuseid ostes tasub eelnevalt läbi viia põhjalik eeltöö, sest kogemuse või kvalifikatsiooni puudumine võib viia suurenenud tüsistuste riskini, ebakvaliteetse tulemuseni ja halvimal juhul pöördumatute tervisekahjustusteni.