Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Koolerapuhangust Haitil (uuendatud 10. veebruaril)

WHO andmetel on Haitil registreeritud  3. veebruari  2011. a  seisuga 215 936 haigusjuhtu, neist  4131  on lõppenud surmaga. Haiti kooleraepideemia põhjustajaks on koolera vibriooni serogrupp 01, biotüüp El Tor, serotüüp Ogawa.  Koolera haigustekitaja on laboratoorsete uuringute andmetel seotud  Lõuna Aasias levinud kooleratekitajaga. 
Koolera on väljunud Haiti piirest, see on omandanud rahvusvahelise leviku.  Naaberriigina on koolerast enim ohustatud  Dominikaani Vabariik ( 3. veebruari seisuga oli seal registreeritud 336 haigusjuhtu, sh üks surmajuht).  Venezuelas registreeritud koolera haigusjuhud on seotud   reisimisega Dominikaani Vabariiki.  Üksikud Haiti epideemiaga seotud koolera juhud on registreeritud Ameerika Ühendriikides, Mehhikos,  Kanadas ja Hispaanias. 
Vaatamata koolera levikule, ei soovita Maailma Terviseorganisatsioon kehtestada Haitiga seotud  piiranguid rahvusvahelisele reisimisele ja kaubandusele.

Toetudes WHO seisukohale, soovitab Terviseamet Haitile reisivatele isikutele:
Vähemalt kolm nädalat enne reisi algust vaktsineerida end koolera vastu.  Vaktsiini võetakse suu kaudu kahe doosina 10-14-päevase vahega,  immuunsus kujuneb 10 päeva pärast teise doosi manustamist ja säilib 3 aastat.  Vaktsiin ei sobi alla kahe aasta vanustele lastele.

Haitil viibimisel tuleb täita järgmisi hügieeninõudeid:

-         juua ainult ohutut vett (pakendatud või kahjutustatud)
-         mitte tarvitada jääkuubikuid jookides
-         süüa ainult kuumtöödeltud toitu ja soojana
-         süüa ainult oma pestud ja kooritud puuvilju
-         mitte süüa tooreid või väheküpsetatud mereande
-         vältida salatite söömist ja eelistada kuumtöödeldud juurvilju Täiendav info koolera kohta: „Nakkushaigused A-Ü“
WHO Ameerika regioonis 
CDC veebileht