Sa oled siin

Grippi haigestumine langes nädalaga kolmandiku võrra

Perioodil 08.-14. aprill  pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3427 inimest, ligi pooled pöördunutest olid lapsed. Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstilt abi otsinute arv vähenes nädalaga 11 protsendi, gripi tõttu pöördunute arv aga kolmandiku võrra.

Gripiviiruste osakaal on muude respiratoorsete viiruste seas nüüdseks langenud 20 protsendini. Laboratoorse kinnituse said sel nädalal 83 A- ja 1 B-gripiviirust.  

Tervise- ja heaolu infosüsteemide keskuse täpsustatud andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 1504 patsienti, vanema- ja tööealiste patsientide osakaal moodustab nüüdseks 55,2 protsenti kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest.

Alates jaanuarist on gripi tõttu intensiivravi vajanud 106 inimest vanuses 3–97 eluaastat.

Gripi haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, kuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse üle Eestit.

Veel uudiseid samal teemal

04.03.2019

Täna tähistatakse ülemaailmset HPV ehk inimese papilloomiviiruse teadvustamise päeva

Alates 2018. aastast vaktsineeritakse Eestis tasuta riikliku immuniseerimiskava raames inimese papilloomiviiruse vastu 12-14-aastaseid tütarlapsi. Vaktsineerimise peamine eesmärk on hoida ära HPV-st tingitud vähke, eelkõige emakakaelavähki.

27.02.2019

8. nädal: Grippi haigestumine püsib stabiilsena

Terviseamet soovitab tungivalt gripileviku kõrghooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste (nagu köha, kurguvalu või nohu) korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi või peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed.

Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel  tuleks jääda koju ning teavitada perearsti haigestumisest, vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt meetrist distantsi. Aevastades või köhides katke suu tasakuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena püsige kodus.